Мільярдери масово залишають Норвегію через підвищення податку на багатство

Мільярдери масово залишають Норвегію через підвищення податку на багатство
Мільярдери масово залишають Норвегію через підвищення податку на багатство
Рекордна кількість надбагатих жителів Норвегії залишає країну після того, як лівоцентристський уряд підвищив податок на багатство до 1,1%.

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише The Guardian.

Згідно з дослідженням газети Dagens Naeringsliv, у 2022 році Норвегію залишили понад 30 норвезьких мільярдерів та мультимільйонерів, що є більшим показником, ніж за попередні 13 років.

Очікується, що ще більше надбагатих людей виїдуть із Норвегії цього року через підвищення податку на багатство у листопаді, що коштуватиме державі десятки мільйонів недоотриманих податкових надходжень.

Велика кількість норвезьких багатіїв поїхала до Швейцарії, де податки набагато нижчі. Серед них мільярдер-рибалка К’єлль Інге Рекке, що став промисловим магнатом.

64-річний Рекке, який є четвертим найбагатшим норвежцем зі статком приблизно 19,6 млрд норвезьких крон, переїхав у швейцарський кантон Лугано.

Його переїзд коштуватиме Норвегії близько 175 млн. норвезьких крон втрачених податкових надходжень на рік. Минулого року Рекке був обличчям із високим рівнем оподаткування у країні. За підрахунками Dagens Naeringsliv, з 2008 року він заплатив близько 1,5 млрд. норвезьких крон податків.

Переїзд Рекке до Швейцарії відбувся після відносно невеликим підвищенням податків, спрямованих на надбагатих людей країни, які сплачують податок на багатство як на місцевому, так і на державному рівні. Це включає муніципальний податок у розмірі 0,7% на активи, що перевищують 1,7 млн норвезьких крон для фізичних осіб або 3,4 млн норвезьких крон для сімейних пар.

Існує також державний податок на багатство у розмірі 0,3% на активи понад 1,7 млн норвезьких крон. У листопаді уряд підвищив державну ставку до 0,4% на активи понад 20 млн. норвезьких крон для фізичних осіб та 40 млн. норвезьких крон для сімейних пар, довівши максимальну ставку податку на багатство до 1,1%.

Почесний професор Норвезької бізнес-школи Оле Г’ємс-Онстад порівняв ситуацію з Brexit.

"У Норвегії немає великої традиції завдавати собі шкоди, і потік підприємців, які виїжджають за кордон, став для нас чимось на зразок шоку. Деякі політики, як ви знаєте, звинувачують у цьому заможних людей, але я думаю, що багатьом простим людям просто не подобається, що наші найкращі інвестори їдуть", - сказав він.

Торд Велланд Колстад, який інвестує у роздрібну торгівлю та лососеві ферми з власним капіталом у 1,5 мільярда норвезьких крон, переїхав до швейцарського Люцерна.

"Це не те, чого я хотів, але посилення податкових правил нинішнім урядом означає, що у мене, як у засновника та відповідального власника, немає вибору", - сказав він.

Державний секретар у міністерстві фінансів Норвегії Ерленд Грімстад висловив сподівання, що заможні норвежці повернуться "згодом".

"Норвезька модель полягає в тому, що кожен має робити внесок відповідно до своїх здібностей, і тому ті, хто має велику можливість платити податки, повинні платити трохи більше", - зазначив він.

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили