Скільки років міни залишаються небезпечними: у ДСНС пояснили українцям
Всі ці вибухонебезпечні предмети важко розгледіти неозброєним оком, саме тому міни й називають одним із найпідступніших засобів ведення війни. Про це розповів керівник Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України Юрій Цикенюк в інтерв’ю.
Так раніше міністр економіки заявляла, що на розмінування українських територій може знадобитися до 70 років. Своєю чергою Юрій Цикенюк стверджує, що на розмінування однозначно піде щонайменше 10 років, залежно від засобів, які будуть використовуватися для розмінування.
"Найбільшу небезпеку становитимуть мінні поля й пастки, встановлені росіянами. Бо така пастка може спрацювати не тільки від наїзду техніки, а й якщо на неї наступить людина. А йдеться саме про 70 років тому, що міна зі своїми характеристиками протягом 70 років може тримати свій бойовий стан. Тобто протягом цього часу теоретично вона може вибухнути", – розповів Цикенюк.
Як розповів експерт, робота з розмінування проводитиметься у кілька етапів. Перший етап, буде спрямований на зняття всіх поверхневих мін, а другий етап передбачатиме глибинне очищення, що включатиме пошук, підйом і знищення боєприпасів.
Цикенюк зазначив, що на територіях де військові РФ стояли довго, у них був час "творчо" підійти до процесу мінування, й випадки можуть бути доволі складними.
"Є такі міни на східному й харківському напрямках, які спрацьовують на ходу людини. Вона пропустить собаку, техніка проїде, а коли відчуває, що йде людина, міна "виплигує" і вибухає. Вона підпускає на 8-10 метрів. Таку міну сапер просто не може побачити", – стверджує експерт.