Штучний інтелект навчився розпізнавати рак легенів на ранніх стадіях
Про це пише The Guardian.
Інструмент штучного інтелекту був розроблений експертами фонду Royal Marsden NHS, Інституту дослідження раку в Лондоні та Імперського коледжу Лондона. Він може визначити, чи аномальні новоутворення, виявлені на КТ, злоякісними.
Команда використовувала комп’ютерну томографію близько 500 пацієнтів із великими вузлами в легенях розробки алгоритму штучного інтелекту. Цей метод може мати життєво важливу інформацію з медичних зображень, які важко помітити людському оку.
Згідно з початковими результатами, модель ІІ, мабуть, точно ідентифікує великі ракові вузлики в легенях.
"Ми сподіваємося, що в майбутньому це покращить раннє виявлення і потенційно зробить лікування раку успішнішим", - сказав доктор Бенджамін Хантер, науковий співробітник з клінічних досліджень Імперського коледжу Лондона.
Модель ІІ також може допомогти лікарям швидше приймати рішення про пацієнтів з аномальними новоутвореннями, які зараз належать до групи середнього ризику.
Рак легень є найбільшою причиною смертності від раку у світі. На його частку припадає п’ята частина (21%) смертей від раку у Великій Британії. Ті, у кого діагностовано ранній діагноз, можуть лікуватися набагато ефективніше.
Останні дані показують, що понад 60% випадків раку легень в Англії діагностуються або на третій або на четвертій стадії. При цьому пацієнти, у яких рак легень діагностований на ранній стадії, мають набагато більше шансів вилікуватися порівняно з тими, чий рак діагностовано пізно.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку від раку помирає близько 10 мільйонів людей, або майже кожен шостий. Однак у багатьох випадках хворобу можна вилікувати, якщо її виявити на ранній стадії та швидко розпочати лікування.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили