Батискаф, що прямував до "Титаніка", міг затонути через імплозію: BILD змоделював катастрофу
Усі, хто перебував на її борту, загинули через імплозію – вибух, спрямований усередину, через який батискаф стиснувся, як жерстяна банка. Про це повідомляє OBOZREVATEL.
На борту "Титана" перебували п’ятеро людей: 61-річний генеральний директор OceanGate, компанії, яка розробила та випробувала батискаф Стоктон Раш; 59-річний британський мільярдер та мандрівник Хеміш Хардінг; а також пакистано-британський бізнесмен Шахзад Дауд та його 19-річний син Сулейман.
Зазначимо, що загибель учасників занурення настала миттєво. Тому немає впевненості, що можна знайти їхні тіла.
Практично одразу після появи інформації про втрату зв’язку з екіпажем "Титану" до батискафу стали прислухатися представники ВМС США. А за кілька годин надсекретна акустична система виявлення, призначена для пошуку іноземних підводних човнів, зафіксувала дивний звук, що нагадує підводний вибух.
"ВМС США проаналізували акустичні дані та виявили імплозивну або вибухоподібну аномалію у безпосередній близькості від того місця, де знаходився "Титан" у момент втрати зв’язку", – повідомило західним ЗМІ джерело в лавах військово-морського флоту США.
"Титан" був схожий на циліндр із зовнішнім корпусом із вуглецевого волокна та внутрішнім корпусом із титану. Батискаф має довжину близько 6,5 метрів та ширину 2,8 метра. Творці човна компанія OceanGate стверджували, що підводний апарат розрахований на те, щоб витримувати тиск води на великих глибинах, а "Титанік" знаходиться на глибині майже 4 км.
Практично відразу після інциденту багато хто згадав, що "Титан" не мав належної класифікації США чи Канади. У компанії пояснили це тим, що пристрій є настільки інноваційним, що не відповідає сьогоднішнім стандартам.
Щоб заспокоїти потенційних клієнтів у безпеці судна, OceanGate зазначила, що на "Титані" встановлена система моніторингу, що дозволяє стежити за станом корпусу під час занурення в режимі реального часу.
Однак будь-яке пошкодження або дефект корпусу могло призвести до трагедії та миттєвого вибуху судна. Експерти наукового журналу Journal of Physics: Conference Series дійшли висновку, що за такої ситуації вибух підводного човна має відбутися майже миттєво і тривати всього мілісекунду. Схожий інцидент стався 1961 року з USS Thresher.
"Повна руйнація відбувається за 1/20 секунд, що занадто швидко для того, щоб люди на підводному човні могли це розпізнати", – йдеться у дослідженні.
Тим часом, німецьке інтернет-видання BILD змоделювало імплозію батискафа в Атлантичному океані.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать