Гендиректора Павлоградського хімзаводу викрили у багатомільйонних махінаціях
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про нову підозру генерального директора державного Павлоградського хімічного заводу Леоніда Шимана у зловживаннях майже на 28,5 млн грн. Про це йдеться у рішеннях Вищого антикорупційного суду та підтверджують співрозмовники в органах правопорядку, повідомляє « Слово і справа ».
За інформацією джерел, окрім Шимана про підозру повідомили ще трьох осіб.
Як зазначається у рішенні ВАКС, гендиректору Павлоградського хімзаводу та ще трьом особам повідомили про підозру у зловживаннях майже на 28,5 млн грн за попередньою змовою групою осіб. За версією слідства, протягом 2016 року Шиман з метою отримання неправомірної вигоди для американської компанії Petroleum & Materials LLC, а також особистого збагачення використав своє службове становище всупереч інтересам служби. Гендиректор ПХЗ штучно створив підстави для забезпечення перемоги Petroleum & Materials LLC у конкурсних торгах із постачання безшовних труб із легованої сталі для потреб заводу.
Пізніше Шиман підписав з Petroleum & Materials LLC контракти та додатки до них, документи щодо здійснення 100% попередньої оплати за контрактом від 10 жовтня 2016 року у сумі 918 тисяч доларів. Внаслідок цього держпідприємство зазнало збитків у вигляді створення безнадійної дебіторської заборгованості через невиконання американською компанією умов контракту, а також витрат на ведення претензійно-позовної роботи за період 2018-2022 років. Загалом це спричинило збитки державному підприємству на суму 28,46 млн грн.
У рамках нової справи Шиману обрали запобіжний захід у розмірі 5 млн грн застави. Також на нього поклали такі обов’язки: прибувати на кожну вимогу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи, а також утримуватися від спілкування з підозрюваними у кримінальному провадженні та свідками.
Детектив у клопотанні вказував, що гендиректор ПХЗ не приїхав до НАБУ за повісткою для отримання підозри. Тому шляхом слідчих дій НАБУ встановило місцезнаходження службового автомобіля Шимана та намагалося вручити йому підозру, проте водій почав переховуватись. Невідомо, чи перебував підозрюваний в автомобілі, проте сам факт втечі є ризиком приховування. Уже після направлення документів засобами електронного зв’язку Шиман з’явився до НАБУ, де й отримав підозру.
Детективи також встановили, що 24 травня 2022 року гендиректор заводу видав доручення одній особі для представництва його інтересів з питань оформлення та отримання на його ім’я та на ім’я дітей його національних та/або закордонних паспортів громадян Румунії. Довіреність засвідчена приватним нотаріусом. Це, на думку слідчого, може свідчити про створення умов Шиманом для безперешкодного залишення території України із використанням паспорта іншої держави.
У лютому 2023 року САП направила до суду іншу справу гендиректора ПХЗ Леоніда Шимана та ще двох осіб. У цій справі розмір збитків становить 43,3 млн грн. Його слухають у Вищому антикорупційному суді.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать