Стало відомо, скільки українців підтримують вступ України до НАТО
Відповідні результати показали опитування, проведені Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Дослідники зазначили, що курс України в НАТО підтримують в усіх регіонах: від 79% на сході до 93% на заході.
Соціологи зазначили: підтримка громадян приєднання нашої держави до Північноатлантичного Альянсу зростала не так швидко, як до Європейського Союзу. Так, напередодні Революції Гідності відсоток українців, які виступали за те, щоб Україна стала частиною НАТО, коливався у межах всього 15-20%.
Окупація Криму й розв’язання Росією війни на Донбасі підвищили цей показник, проте станом на 2021 рік у разі референдуму лише 48% підтримали б вступ, а 24% проголосували проти України в НАТО.
Наразі 89% українців хочуть бачити Україну у складі Альянсу. Лише 18% відповіли, що могли б відмовитися від членства в НАТО заради встановлення миру, а для 76% така ціна є неприйнятною.
Із березня 2022 року активно обговорюється питання отримання Україною гарантій безпеки, причому часто йдеться про заміну такими гарантіями повноцінного членства в НАТО.
Соцопитування, проведені у травні 2022 року, показали, що 39% респондентів наполягали на вступі в Альянс, а 42% вважали за прийнятне отримати натомість безпекові гарантії. До травня 2023 року громадська думка помітно змінилася – до 58% зросла частка тих, хто наполягає саме на членстві в НАТО. Водночас до 29% знизилася частка тих, для кого прийнятними будуть лише гарантії.
Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький наголосив: "Не бажання українців приєднатися до НАТО "спровокували" Росію, а саме російська агресія стала каталізатором громадської підтримки євроатлантичної інтеграції. Водночас чим довше йде війна, тим більше українців наполягають саме на повноцінному членстві в НАТО, а гарантії безпеки від інших держав мають менш переконливий вигляд".
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать