Залишилися лічені місяці: Rheinmetall відкриває в Україні танковий завод

Залишилися лічені місяці: Rheinmetall відкриває в Україні танковий завод
Залишилися лічені місяці: Rheinmetall відкриває в Україні танковий завод
Німецький машинобудівний та збройовий концерн Rheinmetall відкриє завод із виробництва бронетехніки в Україні вже протягом трьох місяців, тобто до жовтня. Підприємство працюватиме у західній частині країни.

Про це заявив генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер в інтерв’ю CNN. Підприємство не лише вироблятиме танки та іншу бронетехніку, а й навчатиме українців обслуговувати її.

"Українці повинні допомогти собі. Якщо їм завжди доведеться чекати, поки європейці чи американці допоможуть їм протягом наступних 10 чи 20 років... Це неможливо", – сказав Паппергер.

Незважаючи на погрози колишнього президента РФ Дмитра Медведєва, що "Росія завдасть удару по будь-якому об’єкту Rheinmetall в Україні", Паппергер сказав, що підприємство можна захистити від нападу. "Зараз багато заводів, які виробляють військову продукцію [в Україні]. Це просто ще один – і ми можемо захистити його", – сказав він.

У Rheinmetall вже повідомляли про плани відкрити в Україні танковий завод вартість якого 200 млн євро, що здатний виробляти близько 400 танків на рік. Паппергер уточнив CNN, що завод також будуватиме і ремонтуватиме бронетранспортери Rheinmetall Fuchs (TPz 1 Fuchs, "Лис").

TPz 1 Fuchs  qtdikziqzhiqhxzrz

Однак на даний момент, за словами Паппергера, отримання боєприпасів є важливішим пріоритетом, ніж виробництво більшої кількості танків. Гендиректор Rheinmetall додав, що концерн збільшить щорічне виробництво артилерійських снарядів зі 100 тис. до 600 тис. вже у 2024 році, і більша частина цього додаткового виробництва буде призначена для постачання в Україну.

А на початку липня 2023 року німецькі законодавці у попередньому порядку погодилися купити у Rheinmetall боєприпасів на суму 6 млрд євро. Частина цих коштів була зарезервована для України, сказав Паппергер.

Якщо до війни в Україні Rheinmetall могла розраховувати витратити два-три роки на опрацювання угоди з урядом, то тепер угоди укладаються лише за чотири місяці. "Це змінює правила гри", – сказав Паппергер.

Раніше Rheinmetall та український "Укроборонпром" (тепер працює як АТ "Українська оборонна промисловість") створили спільне підприємство. Саме на його базі в Україні і буде організовано ремонт та виробництво бронетехніки.

Rheinmetall має 51% акцій у новій компанії, концерн також візьме на себе управління компанією. "Україна має вигоду від комплексної передачі технологій та короткострокових поставок військової техніки з Німеччини", – сказав тоді Паппергер.

Згідно з більш ранньою заявою Паппергера, що співпраця з танками – це лише перший крок, і надалі сфери спільних проектів розширяться. Так, за словами Паппергера, вже найближчим часом Rheinmetall та українські компанії підпишуть низку документів щодо створення спільних підприємств. Вони будуть виробляти автомобільні системи, ППО та боєприпаси.

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать