Дружина-адвокатка судді ВАКС допомагає йому писати рішення у справах – розслідування ЗМІ
За професією Надточиєва є адвокаткою та працює в обʼєднанні "Черезов і партнери". Про це йдеться у розслідуванні проєкту "Слідство.Інфо", автори заявили, що отримали від джерел відповідні документи.
Журналісти пишуть, що спільне написання судових рішень є щонайменше порушенням базових засад правосуддя. На думку експертів, такі дії Біцюка можуть призвести до його звільнення.
Автори стверждують, що дослідили чернетку повної версії судового рішення, яке веде Біцюк. Йдеться про справу колишнього прокурора Одеської області Олега Жученка, якого підозрюють у тому, що він, за змовою з бізнесменом Володимиром Галантерником та посадовцями Одеської міськради, передав під забудову земельні ділянки в Одесі фірмі "ФПГ "Будова" на вигідних їй умовах.
За це Жученко нібито отримав квартиру вартістю 3,5 млн грн. Справу розслідують вже шість років.
На четвертий день повномасштабної війни Жученко звернувся до ВАКС з проханням перерахувати заставні кошти на потреби ЗСУ. Біцюк задовольнив клопотання, чим послабив запобіжний захід екс-прокурора.
Тоді суддя, як йдеться у розслідуванні, надіслав документи у справі Жученка своїй дружині. У чернетці повної версії ухвали, що створена з акаунта Біцюка, міститься, як стверждують журналісти, туманне формулювання судді, чому екс-прокурору дозволяють перерахувати заставу та отримати більше свободи, перебуваючи під слідством.
Видання отримало й інший документ — з назвою "СправаЖуч", правки в який вносила Анна Надточиєва. Там з’явілося таке формулювання: "Сторона захисту обґрунтовує клопотання про зміну запобіжного заходу введенням воєнного стану та наданням можливості підозрюваному Жученку О.Д. взяти участь у захисті територіальної цілісності та незалежності України".
Однак під час засідання про таке право підозрюваного не йшлося. Сам Жученко сказав журналістам, що звернувся до САП з питанням про можливість передачі 2,6 млн гривень застави на потреби ЗСУ. Тобто сам підозрюваний хотів допомогти армії лише грошима, а не йти служити, наголошують розслідувачі.
В офіційному рішенні, яке є публічним, саме цей намір переконує суддю послабити запобіжний захід Жученку, якого підозрюють в корупції. За версією журналістів, дружина судді просто вигадала це, коли редагувала документ, бувши абсолютно сторонньою людиною у справі.
Надточиєва мала доступ до конфіденційної інформації про інших підозрюваних у корупції, яких судив її чоловік. Вона отримувала від нього копії документів у справах.
В іншому документі авторкою правок є Наталія Мовчан. Жінка з таким самим іменем працює у ВАКС слідчою суддею.
За даними журналістів, у справі іншого підозрюваного у корупційних діях Олега Бриндака Біцюк надіслав дружині копії платіжних доручень, заяви людей, які внесли заставу, клопотання про зміну запобіжного заходу та інше.
Крім того, Біцюк міг ділитися з дружиною не лише текстами майбутніх судових рішень, а й конфіденційною інформацією (копії паспортів, адреси проживання, банківські дані) стосовно підозрюваних Андрія Гавриленка та Бориса Родіна (вони разом із екс-прокурором Жученком є фігурантами так званої справи Труханова-Галантерника. – Ред.).
"Якщо вдасться довести, що він робив всі ці дії, використав чужі думки у судовому рішенні й видав їх за свої, то має збиратися Вища рада правосуддя. Тут можуть бути ознаки істотного дисциплінарного проступку – це підстава для звільнення з посади. Я допускаю, що йому можуть дати догану і відправити повчитися у Національну школу суддів", – коментує юрист Центру протидії корупції Вадим Валько.
Сам Біцюк у коментарі розслидувачам стверджував, що ніхто йому не допомагає вершити правосуддя. А Надточиєва спочатку заперечувала, а потім сказала, що, можливо, чоловік "просив трохи підкоригувати якийсь текст".
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать