Відпочинок в Яремче: що подивитися, куди піти, де пообідати
"Must-see" для кожного туриста
Ці місцини ми не будемо описувати детально, адже про них вже існує мільйон матеріалів в мережі та статей у путівниках.
Перш за все, це водоспад Пробій, біля якого щодня збираються сотні людей. Над ним зведений невеличкий місток, на якому дуже важко знайти вільну місцинку у високий сезон. Зокрема, йдеться про період з травня по вересень. З цікавого: тут доступна послуга роуп-джампінгу, тож поціновувачі екстриму можуть стрибнути з ризинкою над річкою. Розвага не для слабких духом. Також неподалік ви побачите кілька автентичних закладів. Обов’язково спробуйте місцевий бограч та вареники з білими грибами, їх тут готують дуже смачно.
Після оглядин водоспаду можете завітати на сувенірний ринок. Тут продають практично все: від розкішних вишиванок до шкарпеток з вовни, від домашніх сирів до хамону з оленя, від банальних сувенірів до дерев’яних виробів та посуду ручної роботи. Вибір великий, та й ціни тут дуже різні. Якщо ви шукаєте щось цікавеньке на подарунок для друзів чи рідних, зверніть увагу на варення з шишок та смачні делікатеси.
На території ринку ви також побачите ресторан-музей "Гуцульщина". Він побудований без єдиного цвяха та прикрашений в українській стилістиці. Це гарне місце з великою терасою, яке обожнюють туристи. Але, на жаль, потрапити сюди не так і легко, адже зазвичай більшість столиків зайняті. Якщо ж ви не хочете чекати, то пройдіться трохи далі у сторону центра міста та оберіть собі інший заклад з панорамними вікнами або балконом, звідки відкривається вид на річку Прут. Таких тут чимало.
Водоспад Дівочі сльози
Перейдемо до менш відомих, але точно вартих вашої уваги локацій. Серед них цей невеличкий водоспад, що знаходиться серед густого карпатського лісу.
Щоб його віднайти, вам потрібно буде кілька вільних годин часу і трохи наполегливості. Шлях до дивовижної місцини розпочинається від вольєрного господарства, у якому проживають ведмеді, олені та інші тварини. Тут ви маєте придбати квитки. Їх вартість не перевищує 100 гривень і залежить від вашого віку й наявності пільг.
Далі вам запропонують подолати 30-хвилинний шлях на гору. Дорогою ви побачите кілька місць для відпочинку, де можна буде зробити паузу та трохи посидіти. У цей час зверніть увагу на навколишні краєвиди. Давній буковий ліс може вразити навіть найвибагливіших туристів.
Шлях на гору легким назвати важко, тож не всі його готові подолати пішки. Та це й не обов’язково, адже можна замовитти кінну екскурсію або поїздку на джипах та квадроциклах. Це теж непоганий варіант.
Наприкінці шляху перед вами відкриється вид на однокаскадний водоспад Дівочі сльози, що розташувався на річці Жонка. Вода в ньому чиста й дуже холодна. І хоч місцеві періодично тут плавають, повторювати їхні дії не варто, якщо ви не впевнені у своїй підготовці. Від різкої зміни температури можуть виникнути судоми та запаморочення. Окрім того не забувайте, що це гірська річка, що має стрімку течію, але невелику глибину.
Скелі Довбуша та гора Маковиця
Це вже більш складний маршрут, який може тривати від 4 до 8 годин, дивлячись який шлях та темп ви оберете.
Починається дорога неподалік від того ж водоспаду Пробій, про який ми вже говорили. Тут ви побачите десятки автомобілів, що стоять вздовж траси, тож це місце не пропустите.
Більшість туристів йдуть на гору без екскурсоводів, адже шлях складається з однієї стежки, вздовж якої ви побачите спеціальні вказівники. Радимо слідувати офіційному маршруту та нікуди не відходити без супроводу, бо у цих лісах не так і складно заблукати. Окрім того, біля скель ви знайдете вузькі доріжки з стрімкими обривами, які можуть бути доволі небезпечними.
Цікаво, що у цій місцевості колись і справді проживав опришок Олекса Довбуш з його прибічниками. Саме тут вони готували плани набігів на багату знать, влаштовували засади та ховали скарби. Ставлення до цього народного героя і досі неоднозначне, але поруч з місцевими скелями завжди багато туристів.
Дійшовши до вказівника, ви можете повернутися на початкову точку. Це і так довгий маршрут, тож подолав його ви можете собою пишатися. Але якщо ви хочете побачити неймовірні краєвиди, то йдіть далі до гори Маковиці.
На шляху ви побачите високу гірську гойдалку, сісти на яку зважиться далеко не кожен. Тут, до речі, можна випити кави й помилуватися красою природи. Далі ви дійдете до сироварні, де можна скуштувати кисломолочні продукти. Якщо вам пощастить, то ви ще зустрінетеся з овечками. Зазвичай їх випасають на полонинах, але в обідню пору вони підходять близько до підніжжя гори.
Далі ж вам доведеться подолати нелегки шлях на Маковицю, висота якої досягає майжен 1 кілометра. На самій верхівці ви побачите високий хрест та стовп, щільно завішений українськими прапорами. Відпочиньте тут, дивлячись на карпатські гори. Зокрема, звідси видно Піп Іван та Хом’як. Здається, що розпізнати їх можуть лише місцеві, але милуватися цими краєвидами – саме задоволення.
Назад ви можете відправитися тим самим шляхом, або іншою стежиною, що веде через село Ямне. Проте остерігайтеся джипів, які тут постійно їздять. Зупинитися автомобілю на такій дорозі дуже важко, тож, почувши звук мотора, краще зійдіть на узбіччя.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать