Усе керівництво антикорупційної системи зараз знаходиться з візитом у Вашингтоні

Усе керівництво антикорупційної системи зараз знаходиться з візитом у Вашингтоні
Усе керівництво антикорупційної системи зараз знаходиться з візитом у Вашингтоні
Поїздка збіглася з оголошенням Зеленським наміру ініціювати надання СБУ права розслідувати злочини топ-корупціонерів, що є виключно компетенцією НАБУ. 

У Вашингтоні з візитом перебуває українська делегація, до складу якої входить керівництво всієї системи антикорупційних органів України. Серед тих, хто вилетів з Києва для проведення зустрічей на найвищих рівнях у столиці США є директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос, його два заступники, керівниця Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко та апарату ВАКС Богдан Крикливенко, а також керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко.

За даними ця поїздка планувалась заздалегідь, а однієї із її ключових тем було обговорення посилення незалежності антикорупційної системи України і тих проблем, які в цій сфері виникають. Але вона зюіглася з оголошенням Президентом Володимиром Зеленським про намір внести зміни до законодавства, якими на час дії воєнного стану корупцію прирівняють до державної зради, а кейси, які є виключно компетенцією НАБУ, стануть підслідними Службі безпеки України.

Наскільки нам відомо з джерел у дипломатичних колах, наші західні партнери надзвичайно негативно сприйняли цю ідею і визначили її як замах на незалежність антикорупційної системи України.

Президент Володимир Зеленський напередодні заявив, що пропонуватиме парламенту прирівняти корупцію до державної зради на час дії воєнного стану. «Думаю, що парламент це отримає у найближчий тиждень, і далі все на стороні парламенту. Ми розвиваємо демократичне суспільство. Ми повинні вводити системні речі, системні рішення. Саме так борються з корупцією», — виправдовував своє рішення Президент.

Джерела в офісі президента повідомили, що спочатку НАБУ планували залишити лише дрібні корупційні розслідування, але після супротиву західних партнерів вирішили надати СБУ право паралельно вести розслідування великих корупційних справ. У разі виникнення розслідувань, що дублюють один одного в НАБУ і СБУ, рішення про підслідність буде приймати офіс генпрокурора.

Джерела в НАБУ підкреслили, що в разі таких змін будь-яку справу в НАБУ можна буде забрати, і для цього будуть законодавчі підстави, що матиме за собою низку негативних наслідків.

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать