"За Лебіговича": звідки взялися меми про блогера, якого називають новим президентом
Останні кілька днів у мережі активно "голосують" за Лебіговича, конкурентом цікавляться українські політики, йому присвячують пісні та татуювання. Але чи існує такий кандидат у президенти України?
Хто такий Лебігович?
Коротко кажучи, його немає. Мем створився після стриму українського блогера Михайла Лебіга на Twitch, в якому він робив огляд дебатів Януковича та Ющенка, коли ті йшли у президенти України у 2004 році. У процесі фоловери блогера запропонували йому самому стати політиком та назвали "Лебіговичем", поєднавши його прізвище з "Януковичем".
У соцмережах моментально підхопили тренд і почали активно коментувати публікації із закликом голосувати за Лебіговича та створювати купу мемів.
Подивитися цю публікацію в Instagram
Михайло Лебіга багато разів реагував на хвилю "політичної популярності" і закликав фанів зупинитися, втім, вони не слухали "свого кандидата".
На потенційного конкурента відреагували навіть українські нардепи. Роман Грищук розповідав , що Лебігович не ходить на роботу до Верховної Ради та показав його "робоче місце".
Олексій Гончаренко у своєму телеграм-каналі запитував, як зв’язатися з Лебіговичем та який у нього рейтинг.
Утім, перш за все варто відзначити, що Михайлу Лебігу зараз 25 років, тому балотуватися в президенти він зможе лише через 10 років, згідно з чинним українським законодавством. Проте, депутатом в Україні можна стати з 21 року.
У Х (Twitter) вже створили сторінку Михайла Лебіговича, на яку зараз підписано 139 користувачів мережі.
А нещодавно Лебіга зустрічався з блогером Ігорем Лаченковим, автором телеграм-каналу "Лачен пише". Вони повторили відомий фото-мем із серіалу "Офіс". А Лаченков написав у своїх соцмережах, що голосує за Лебіговича.
"Мені погано", - написав у коментарях Лебіга, який перед тим зазначив, що Лаченков мав "боротися зі злом, а не допомагати йому".
— Хочу той мем з рукостисканням
- Олена змія (@gwenllianwales) August 27, 2023
— У нас є цей мем удома pic.twitter.com/x6NHSYamg9
Зокрема, користувачі мережі цікавляться, коли Сергій Стерненко будуватиме свою політичну кар’єру.
Лебігович - це, звісно, прикольно, але Стерненко Сергій В’ячеславович КОЛИ
— Кофе на Місяці 💚🇫🇮🇺🇦 (@manekaffe_) August 28, 2023
Також згадують, як Михайло Лебіга зібрав за один стрим на Twitch понад 8 мільйонів гривень для ГУР.
"Кандидат, який зміг за пару годин зібрати 8 лямів для ГУР та передати їм унікальні бпла Сич точно зможе підняти обороноздатність країни та вивести армію на ще більш високий рівень. Лебігович наш президент!" - пишуть українці.
Кандидат, який зміг за пару годин зібрати 8 лямів для ГУР та передати їм унікальні бпла Січ точно зможе підняти обороноздатність країни та вивести армію на ще вищий рівень
— ✙Re:Kommissar➔KIT✙ (@TexnoKIT) August 25, 2023
Лебіговичу наш президент! pic.twitter.com/5JAUD9d7X5
Окрім варіанта з Лебіговичем, креативні українці придумали "Жаданющенку" і вважають, що "знову доведеться обирати між двома лихами".
Лебігович чи Жаданющенко.
- Bohdan Rapressor (@rapressor) August 27, 2023
Знову обирати між двох лих 🤬 pic.twitter.com/q6GwhELqHh
Окрім цього, згадали й нещодавню загибель власника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина. Користувачі мережі вважають, що саме в рамках своєї виборчої програми Лебігович убив "кухаря Путіна".
Лебігович у рамках своєї виборчої кампанії вбив Прігожина. pic.twitter.com/gKjOlhoCvW
— 🇺🇦 Богдан ᛟ ᛉ ᛏ (@bogdansbs) August 23, 2023
"О, я теж за нього! Навіть готовий стати заступником і правою лапою. Ніколи не збирався йти в політику. Але з Лебіговичем - хоч на край світу!" — зазначив Пес Патрон в одному із коментарів під постом Лебіги.
Хто такий Михайло Лебіга?
Це 25-річний український стример родом із Хмельницької області. Він активно веде Twitch з осені 2022 року. Зазвичай це розмовні трансляції: дивиться та коментує телепрограми та відео з мережі, а саме українські шоу, інтерв’ю та теледебати. Зараз у Instagram Михайла 422 тисячі передплатників, у TikTok – понад 830 тисяч.
28 серпня 2023 року Лебіга звернувся до передплатників з "офіційною заявою кандидата на пост президента України", повторивши відео Володимира Зеленського у 2019 році.
Він остаточно відповів на всі запитання українців, наголосивши, що не піде ні до президентів, ні до депутатів. Втім, вирішив конвертувати хайп у корисне русло. Блогер разом із фондом "Повернись живим" закликає 3 вересня 2023 року проголосувати за свого кандидата купюрою у 100 гривень у восьми містах України. А зібрані кошти підуть на потреби наших захисників.
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать