Суд візьметься за справу ексміністра Рудьковського, який організував викрадення бізнес-партнера
Чинного нардепа упродовж тривалого часу утримували у неволі у нелюдських умовах, застосовували до нього тортури та вимагали від Семінського та його родичів виплатити неіснуючий борг у сумі 200 млн доларів. Про початок судового процесу у резонансній справі стало відомо з даних Єдиного реєстру судових рішень.
Згідно з текстом ухвали Голосіївського районного суду міста Києва, що розміщена у Єдиному реєстрі судових рішень, перше засідання суду у резонансній справі щодо викрадення колишнього керівника "Нафтогазвидобування", а нині народного депутата Олега Семінського призначено на 4 вересня. Засідання розпочнеться об 11:00.
Обвинуваченим у справі проходить колишній міністр транспорту і зв’язку, екснардеп від "Партії Регіонів" Микола Рудьковський. Злочин, організацію якого йому інкримінують, було скоєно ще в 2012 році. І лише зараз, 11 років потому, він нарешті постане перед судом.
Служба безпеки України, за процесуального керівництва Офісу генпрокурора України, завершила розслідування у справі щодо викрадення Семінського ще у лютому 2021 року. Тоді правоохоронні органи розкрили деякі деталі злочину, в організації якого обґрунтовано підозрюють Рудьковського.
Служба безпеки України та Офіс генпрокурора розкрили резонансне викрадення у 2012 році керівника компанії "Нафтогазвидобування" Олега Семінського, який тепер є народним депутатом від "Слуги народу".
За даними слідства, оприлюдненими у лютому 2021 року, на початку 2012 року тоді топ-менеджера "Нафтогазвидобування" Семінського викрали і більше 3 років утримували в неволі. Правоохоронні органи також встановили, що за викраденням чинного нардепа, стояв його колишній бізнес-партнер Рудьковський, який був, як і Семінський, співзасновником компанії.
"За даними слідства, на початку 2012 року керівника провідної газовидобувної компанії незаконно викрали і більше трьох років утримували в нелюдських умовах, систематично катували та вимагали від нього і його родичів сплатити неіснуючий борг у сумі 200 млн дол США. Розслідуванням встановлено, що організатором злочинів є його колишній бізнес-партнер, народний депутат кількох скликань, який в минулому займав посаду міністра транспорту та зв’язку України", – зазначали тоді в ОГПУ.
Окрім замовника, про підозри було повідомлено виконавцям викрадення та знущань над Семінським.
"У межах провадження повідомлено про підозру 5 особам, причетним до вказаних злочинів, зокрема, й організатору, за ст. 127 "Катування", ст. 146 "Викрадення людини" та ст. 189 "Вимагання" Кримінального кодексу України", – зазначали в СБУ.
Серед виконавців, як випливає з даних розслідування, були, зокрема, представники "кримінального світу"
Перед тим, 2 лютого 2021 року, як повідомляли ЗМІ, Печерський суд Києва розпорядився накласти арешт на акції ПрАТ "Нафтогазвидобування", що належать брату Рудьковського Сергію. Цей арешт було здійснено у рамках кримінального провадження, відкритого ще у листопаді 2012 року за фактом викрадення Семінського.
Нагадаємо, раніше сам Семінський стверджував, що "на 100% впевнений, що замовником викрадення був Микола Миколайович Рудьковський".
"Були, звичайно, жорсткі тортури. Приблизно три тижні на межі життя і смерті. Спершу мене перевозили, тримали в підвалах із періодичністю 3-4 доби закованим. Потім, вимагаючи гроші, почали дуже жорстко бити. Я декілька разів втрачав свідомість... У цьому приміщенні мене тримали до літа 2013-го у найжахливіших умовах. Я лежав закутий на підлозі без матраца, у мене навіть не було права сидіти, увесь час у масці, із закритими вухами, волосся сантиметрів 30, нігті... Пізніше вони почали водити мене в душ, теж закутого. Так я провів приблизно півтора року, сам того не знаючи", – згадував чинний нардеп.
На момент звільнення Семінський втратив майже половину ваги: зі 110 кг він схуд до 62 кг.
Причиною викрадення він називав свої 10% акцій "Нафтогазвидобування", в якому вони з Рудьковським були партнерами.
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать