Мобілізація в жовтні: що робити, якщо додому принесли повістку
Журналісти поспілкувалися з офіцером, який відповідає за облік і бронювання військовозобов’язаних. Він розповів, для чого вручаються повістки за місцем проживання.
Що робити, якщо додому прийшла повістка
Старший офіцер відділу обліку і бронювання одного з київських районних ТЦК та СП розповів, що після того, як представники ТЦК та СП вручили повістку військовозобов’язаному за конкретною адресою проживання, він повинен з’явитися у військкомат впродовж кількох днів.
Але це не означає, що чоловік відразу піде воювати, оскільки процес мобілізації в Україні проходить у кілька етапів:
Рознесення повісток – представники ТЦК та СП розносять повістки військовозобов’язаним, яких планують мобілізувати.
Уточнення облікових даних – військовозобов’язаний приходить до ТЦК та СП, де надає необхідні документи, такі як паспорт, військовий квиток, диплом про освіту та інші.
Військово-лікарська комісія – військовозобов’язаний проходить медичне обстеження для визначення придатності до військової служби.
Призов до лав ЗСУ – лише на цьому етапі військовозобов’язаний, який був визнаний придатним до військової служби, призивається до лав Збройних Сил України.
Ми розносимо повістки з метою запрошення військовозобов’язаного до ТЦК. Ви маєте прийти до ТЦК у терміни, вказані в повістці — зазвичай це один-два дні. У повістці перелічено документи, які треба мати при собі, – сказав він.
Для уточнення облікових даних ТЦК та СП цікавить: актуальна освіта, спеціальність, сімейний стан, місця роботи, проживання та реєстрації.
Чи можуть направити на ВЛК у день візиту
Старший офіцер попередив, що, як правило, ТЦК і СП відправляють на військово-лікарську комісію в день візиту.
https://24tv.ua/prinesli-povistku-dodomu-zaphnuli-dveri-shho-robiti_n2402609