Мобілізація в Україні: чи можуть затримати за відмову брати повістку

Мобілізація в Україні: чи можуть затримати за відмову брати повістку
Мобілізація в Україні: чи можуть затримати за відмову брати повістку
Якщо відбувається затримання військовозобов’язаного поза правовими методами, потрібно одночасно скаржитися до кількох органів — ДБР чи поліції.

Адвокат та провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич заявив, що представники Територіальних центрів комплектування та Соціальної підтримки можуть затримувати військовозобов’язаного при врученні повістки, якщо виникло певне правопорушення. Про це він повідомив у коментарі "РБК-Україна".

За його словами, затримувати людей можна лише спільно з поліцією та при скоєнні певного злочину. Тоді як представники військкоматів не можуть затримувати за відмову отримувати повістку, навіть якщо людина веде себе агресивно та нервово.

Крім цього, існують так звані уповноважені особи чи патрулі, до складу яких входять представники Нацполіції та військові Нацгвардії, призначені наказом коменданта. Зокрема, він має видати наказ чи інші розпорядчі документи, в яких має бути зазначено, що вони можуть робити.

"Є дві окремі ухвали, які визначають, що можуть робити ці уповноважені особи на період військового стану. Це стосується і роботи на блокпостах, і огляду житла і службових приміщень, і огляду речей особи", – сказав Антон Маринич.

Адвокат зазначив, що у разі затримання, яке відбувається поза правовими методами, потрібно одночасно скаржитися до кількох органів — на дії правоохоронців можна скаржитися до Державного бюро розслідувань. До поліції можна звернутися залежно від того, хто працює — ТЦК чи ТЦК та правоохоронці одночасно.

"У разі, якщо є відверте порушення з боку представників правоохоронних органів, варто скаржитися в різні органи", – додав Маринич.

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі