Україна нарощує виробництво бойових дронів: що передбачає рішення Кабміну

Україна нарощує виробництво бойових дронів: що передбачає рішення Кабміну
Україна нарощує виробництво бойових дронів: що передбачає рішення Кабміну
Україна може наростити виробництво ударних безпілотників – уряд спростив процедуру ввезення сировини для їхнього виробництва. Спрощення діятиме для виробників боєприпасів та бойових частин для безпілотних систем, включених до реєстру виконавців державних контрактів.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив: метою є забезпечити потреби України у безпілотниках, а також нарощення їхнього випуску всередині країни.

"Ми зняли бюрократичні перешкоди для закупівель українських дронів. Сьогодні окремою постановою спрощуємо імпорт сировини для виробництва боєприпасів та бойових частин БПЛА. Цього року виробництво вже виросло в сотню разів, і зросте ще більше", – розповів глава уряду.

Як уточнили в Мінекономіки, йдеться про процедури експортного контролю. Зокрема, прийнято такі зміни:

щоб отримати разовий дозвіл на імпорт товарів військового призначення та подвійного використання, виробник повинен подати до Держекспортконтролю лише заяву та відповідний сертифікат в електронному форматі. Інші документи він надаватиме згодом – разом із звітом про використання дозволу;щоб пройти експертизу Держекспортконтролю, потрібно надіслати лише заяву.

"Рішення додатково спрощує процедури, які має пройти виробник, щоб отримати всі дозволи... Це суттєво прискорить процедури, сприятиме зростанню виробництва, а відповідно посиленню обороноздатності України", – пояснив заступник міністра економіки Ігор Фоменко.

Податки на ввезення складових для дронів скасували

Раніше ж в Україні остаточно вирішили скасувати мито й податок на додану вартість (ПДВ) при ввезенні комплектуючих та матеріалів для збирання безпілотних літальних апаратів. Що має підтримати виробництво дронів у країні. Відповідні закони передбачають:

Скасування на час воєнного стану ввізного мита й ПДВ на складники БПЛА для підприємств, які безпосередньо займаються виробництвом та ремонтом дронів.

Йдеться про матеріали, вузли, агрегати, обладнання та комплектуючі.

Кожне підприємство, яке скористається пільгою, буде зобов’язане звітувати про використання імпортних матеріалів.

При цьому, якщо буде встановлено, що товари використовувалися не за призначенням, компанія втратить пільгу. Після чого вона буде зобов’язана здійснити всі бюджетні платежі за вже ввезені комплектуючі.

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі

Читайте більше новин по темі:


Распечатать