Забудовник “Кришталевих джерел” і викопосодавиця з Мінвідновлення підозрюються у хабарі
Про це повідомили у пресслужбі САП.
У пресслужбі розповіли, що між державним підприємством, яке входить до сфери управління Мінвідновлення та приватним товариством-забудовником укладено ряд договорів з метою будівництва житлових будинків на земельній ділянці, яка належить державі.
“Усвідомлюючи наявність підстав для розірвання вказаних договорів з ініціативи Міністерства, фактичний власник підприємства-забудовника у співучасті з директоркою державного підприємства висловив пропозицію топпосадовцю надати йому за нерозірвання вказаних договорів та сприяння в їх реалізації неправомірну вигоду в розмірі 2% від площі майбутніх житлових будинків (5200 кв. м)”, – розповіли у САП.
Зазначається, що у подальшому фактичний власник підприємства забезпечив реєстрацію на “довірену особу” топпосадовця майнових прав на 15 квартир в одному із житлових комплексів столиці, загальною площею 785 кв. м, одну з яких передав у власність.
Як підкреслили у виданні “Українська правда”, за інформацією джерел йдеться про забудовника "КСМ ГРУП", власником якого є Сергій Копистира. Забудовник, зокрема, зводить мікрорайон "Кришталеві джерела".
В САП додали, що віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков співпрацював з НАБУ та САП та сприяв розслідуванню протиправних дій.
У пресслужбі НАБУ зауважили, що також викриттю протиправних дій підозрюваних сприяв чинний голова Державної інспекції архітектури та містобудування.
У липні 2020 року Голосіївський райсуд Києва заарештував три земельні ділянки Національної академії наук України (НАНУ) біля парку “Феофанія”, які були незаконно передані забудовнику житлового комплексу (ЖК) “Кришталеві джерела” з правом їхнього подальшого викупу. На одній із заарештованих ділянок розташована унікальна гідрогеологічна лабораторія.
У серпні того ж року стало відомо, що забудовник ЖК “Кришталеві джерела” влаштував справжню екологічну катастрофу – знищив до 1000 дерев та унікальне озеро. Причиною цього стали несанкціонований вивіз у ліс будівельних відходів, сміття та ґрунту з майданчиків під нові будинки та виведення злив з усього житлового комплексу до лісу. Це призвело до утворення селевих потоків з боку інженерних споруд житлового комплексу, що розлилися на сотні метрів.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Читайте більше новин по темі:
Распечатать