Держава має компенсувати 14,5 вкрадених мільйонів гривень, які охрестили злодійським общаком "Нєдєлі"
Відповідне рішення, резолютивна частина якого 20 грудня 2023 року оприлюднена у відкритій частині судового реєстру, постановила служитель Феміди Юлія Головко.
Йдеться про еквівалент в національній валюті понад 395 тис. дол., які навесні 2020 року були вилучені в банківській скриньці брата нардепа 9 скликання Сергія Кісільова ("Сергій Вінницький"), з легкої руки представників Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції оголошені так званим "общаком" 50-річного уродженця Самбірського району Андрія Недзельського (відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Андрій Львівський"/"Нєдєля"), а в подальшому - поцуплені шахраями постфактум передачі їх до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Постфактум активізації три з половиною роки тому розслідування справи про вбивство зразка 2009 року в Києві кримінального авторитета Олександра Семенова ("Кацап") правоохоронці висунули заочну підозру в скоєнні відповідного злочину "Нєдєлє" та здійснили майже півсотні обшуків.
Під час здійснення одного зі "шмонів" в одному з VIP-відділень "Приватбанку" було виявлено понад 400 тис. дол., які затаврували "общаком" Недзельського.
Де-юре власником відповідної скринькі виступав "Сергій Вінницький", який в подальшому почав домагатися повернення коштів. Згідно твердженням Кісільова, виявлений у його банківському сейфі "кеш" виступав часткою внеску його партнера Дениса Парубця у майбутній спільний бізнес-проект достойників.
Постфактум вилучення фінансів з посиланням на відсутність доказів їх кримінального походження адвокати Парубця та Кісільова розпочали боротьбу за капітали. Втім, попри винесення ухвал щодо повернення коштів, про що повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, можновладці ігнорували виконання судових рішень, а наприкінці 2020 року - за підробною ухвалою суду віддали гроші "фунту" Ігорю Королю.
Після цього здійнявся скандал та було розпочато кримінальне провадження, в рамках якого підозри в дотичності до скоєння масштабної афери було висунуто низці осіб, серед яких - тодішне керівництво АРМА - т.в.о керманича Нацагентства Віталій Сигидин, його заступник Володимир Павленко, начальник управління менеджменту активів АРМА Вахтанг Бочорішвілі, що буцімто діяло в змові з адвокатами Оксаною Сєрокуровою і Денисом Сердюком, а також "фунтом" Ігорем Королем.
Розгляд справи за обвинуваченням вірхувки АРМА та їх вирогідних спільників по суті не розпочато й понині. У той же час, у липні 2022 року Печерський суд ухвалив рішення щодо скасування арешту вже поцуплених грошей з так званого "общаку", а навесні поточного року Святошинський палац Феміди - "повісив" ці кошти на "фунта" Короля.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Распечатать