Європа відновлює відносини з Китаєм через ймовірну перемогу Трампа, - ЗМІ

Європа відновлює відносини з Китаєм через ймовірну перемогу Трампа, - ЗМІ
Європа відновлює відносини з Китаєм через ймовірну перемогу Трампа, - ЗМІ
У країнах Європи шукають шляхи зближення з Китаєм на тлі перспективи перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США. Також до цього підштовхують повільне економічне відновлення після пандемії COVID-19 та страх перед російською агресією. 

Про це пише The Wall Street Journal. Так, 14 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц має розпочати триденний візит, протягом якого він відвідає три міста Китаю. Його будуть супроводжувати три міністри та представники німецьких компаній, а головним питанням на порядку денному буде відновлення економічної взаємодії з Пекіном. 

А незабаром, вже у травні, кажуть дипломати, лідер Китаю Сі Цзіньпін планує зустрітися з президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі.

Китай зі свого боку у листопаді 2023 року дозволив громадянам п’яти найбільш економічно розвинутих країн Європейського Союзу подорожувати без віз – відтоді цей привілей поширився ще на шість європейських країн (але не на США). Також у січні Китай повторно дозволив імпорт ірландської яловичини та скасував заборону на бельгійську свинину, яка діяла з 2018 року.

Водночас такі кроки Пекіна назустріч не завадили ЄС розпочати відразу чотири розслідування щодо субсидування Китаєм виробників поїздів, вітрових турбін, сонячних панелей та електромобілів у спробі знизити потік дешевого китайського імпорту в Європу. ЄС також змушує європейські компанії зменшити свою залежність від певної сировини з Китаю.

Здебільшого європейські уряди прислухалися до закликів США відрізати Китай від передових технологій виробництва мікросхем. Але оскільки європейська економіка намагається оговтатися після пандемії COVID-19 і повномасштабного вторгнення Росії в Україну, настрої у деяких європейських країнах почали  змінюватися. Підливає олії у вогонь і можливість перемоги Трампа на виборах – вона може призвести до нового напруження між Вашингтоном і Пекіном та глобальної торгової війни, чого не хочуть у Європі, зазначає WSJ. 

Зважаючи на це, деякі європейські політики почали замислюватися, чи варто їм наслідувати США, оскільки Китай має більшу економічну спроможність. У Центрі європейських досліджень шанхайського університету Фудань теж вважають, що між Європою та Китаєм існує більше потенціалу для компромісу та співпраці, ніж між Китаєм і США.

Китайські аналітики вважають, що Пекін використає візит Шольца, щоб розрядити торговельну напругу з Європою та попросити Берлін допомогти послабити антисубсидиційні розслідування, розпочаті ЄС.

Гуменюк: Понад 60 російських шахедів в новорічну ніч атакували південь України, більше 50 збиті