Лікарі врятували захисника України, в серці якого застряг уламок
42-річного захисника звати Роман Кліза, чоловік родом з Волині, інформує Перше медичне об’єднання Львова на сторінці у Facebook.
До війни він працював водієм за кордоном, але на початку повномасштабного вторгнення він прийняв рішення приєднатися до Збройних Сил України, служив аеророзвідником. У грудні минулого року Роман отримав серйозне поранення.
"Ми вийшли на позиції і тільки підійшли до бліндажа, як до нас прилетів дрон. Далі нічого не памʼятаю", – згадує про той день Роман. Тоді один з його побратимів загинув на місці, а самого Романа доправили до шпиталю.
Він прийшов до тями вже у лікарні Дніпра, де провів у комі дев’ять днів. Медичний персонал цієї лікарні зробив все можливе, щоб врятувати його життя. Через важку мінно-вибухову травму воїн отримав пошкодження у правій частині мозку. Але ще більш критичною була ситуація з уламком снаряда, який застряг у грудях чоловіка небезпечно близько до аорти — основної артерії кровоносної системи — та трахеї. Цей металевий фрагмент міг у будь-який момент пошкодити аорту, що призвело б до миттєвої смерті.
Як тільки здоров’я Романа стабілізувалося, його спочатку перевезли до лікарні у Києві, а потім до Львова, де він потрапив до відділення кардіохірургії та трансплантації серця Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона. У Львові медична команда провела детальне обстеження та розробила план оперативного втручання. У складній операції брав участь не тільки лікарський колектив львівської лікарні, але й кардіохірург Віталій Кравченко з Інституту Амосова, завідувач відділення хірургії аорти.
"Під час втручання ми розкрили грудну клітку, мобілізували аорту та дугу та безпечно вийняли уламок, який застряг в стінці аорти, не пошкодивши при цьому життєво важливі структури. Операція тривала дві години. Тепер життю пацієнта нічого не загрожує", – розповідає Роман Домашич, керівник Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона.
Роману потрібна буде довготривала реабілітація, а також нейрохірургічна операція для відновлення дефекту черепа. Наразі нейрохірурги виготовляють індивідуальні титанові 3D пластини, які скоро будуть встановлені. Роман насамперед бажає одужати, щоб зустріти перемогу стоячи на ногах, і після цього збудувати власний дім.
Гуменюк: Понад 60 російських шахедів в новорічну ніч атакували південь України, більше 50 збиті