Бачимо, до чого готується окупант. Буде йому відповідь, - Зеленський
Про ситуацію на фронті, кадрові зміни й інше глава держави розповів у вечірньому зверненні до українців 9 травня. Він уточнив, що в нараді взяли участь головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, начальник Генерального штабу Анатолій Баргилевич, міністр оборони України Рустем Умєров.
"І про те (говорили. – Ред.), як прискорити постачання зброї від партнерів, і про те, як діяти – зараз, наявними силами та засобами, наявною зброєю, – щоб досягти необхідних нам результатів. Бачимо, до чого готується окупант. Буде йому відповідь", – зазначив Зеленський.
Також президент прокоментував призначення Олександра Трепака на посаду командувача Сил спеціальних операцій.
"Достойна людина, сильний воїн, Герой України", – наголосив Зеленський.
Український лідер подякував усім солдатам і командирам, кожному підрозділу, які ефективно діють на фронті й знищують окупанта.
"Особливої вдячності за бої цими днями заслуговує підрозділ ГУР "Кракен". Дякую вам, хлопці! І всім, хто дає Україні результат. Результат, який нам так потрібен", – наголосив глава держави.
Про міжнародну дипломатію
Також президент розповів про символічний візит до Києва президентки Європарламенту Роберти Мецоли.
"Дуже символічно, що саме сьогодні, у День Європи, наше з Робертою спілкування з журналістами перервала повітряна тривога. Це те, чим російські нацисти хочуть підмінити життя не лише в Україні, а й у всій нашій Європі, усюди, куди дотягнуться їхні терористичні удари", – наголосив Зеленський.
Він висловив переконання, що ані Україну, ані тих, хто їй допомагає, вони не налякають. Мецола, за словами Зеленського, – одна з тих лідерів, які підтримують нашу державу від перших днів повномасштабного вторгнення. Нині політики обговорили подальші політичні та оборонні кроки, які б допомогли Україні витримати всі удари й зірвати російські наступальні та дестабілізаційні плани.
Також Зеленський подякував усім учасникам другого саміту українських та європейських громад, що відбувся у Києві.
"Були представлені країни Європейського Союзу, а також Сполучені Штати. Дуже важливо, що є угоди про співпрацю між нашими громадами та громадами й компаніями країн-партнерів: Німеччини, Польщі, Молдови, Словаччини, Австрії, Румунії, Сполучених Штатів. Це і для розвитку медицини в Україні, реабілітаційних можливостей у наших громадах, а також для розвитку транспорту, для відбудови", – зазначив український лідер.
Також він розповів, що 9 травня було багато іншої міжнародної комунікації. Зокрема, йдеться про перемовини Зеленського з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем та президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.
"Активно готуємо на червень наступний етап зближення із Євросоюзом – очікуємо затвердження переговорної рамки й фактичного початку перемовин про вступ України. Наша держава, наші люди заслуговують на це, і Євросоюзу потрібен цей крок – не просто політично потрібен. Це життєва сила Євросоюзу – бути таким європейським проєктом, який не залишає нікого поза межами Євросоюзу", – наголосив президент.
"Сьогодні я особисто у розмовах запросив на Саміт президентів Молдови, Чехії та Гани, прем’єр-міністра Ірландії. Звичайно, ми з ними обговорили й двосторонній наш порядок денний", – додав Зеленський.
"Щодня в дипломатичному марафоні робимо Саміт миру й наближення миру реальністю. Дякую всім лідерам, які допомагають! Дякую кожному й кожній, хто захищає Україну та життя! Дякую всім, хто додає нам сили!" – підсумував глава держави.
Гуменюк: Понад 60 російських шахедів в новорічну ніч атакували південь України, більше 50 збиті
Распечатать