Академіки НАН підтримали законопроєкт щодо скасування переведення годинників

Академіки НАН підтримали законопроєкт щодо скасування переведення годинників
Академіки НАН підтримали законопроєкт щодо скасування переведення годинників
У Національній академії наук України заявили, що скасування переведення годинників є правильним та корисним для здоров’я українців та закликали припинити критику законопроєкту.

Про це йдеться в дописі на Facebook-сторінці Національної академії наук України.

Хочу наголосити, що вважаю цей Закон таким, який відповідає інтересам України. Критики Закону поділяються на три категорії: тих, хто вважає за необхідне зберегти переведення часу в Україні на літній та зимовий час; тих, хто пропонує – в разі скасування переведення годинників - встановити на території України двочасові пояси; а також тих, хто наголошує на тому, що країна має залишитися на літньому часі.

Тобто фактично опинитись у так званому третьому часовому поясі, за яким живе вся європейська частина Росії. Навіть сам факт таких закликів явно суперечить національним інтересам України", - зазначив академік-секретар Відділення загальної біології НАН України, академік НАН України Володимир Радченко.

Він зазначив, що більшість території України повністю розташована у так званому другому часовому поясі (UTC+2) нашої планети, окрім більшої частини Закарпатської області (що у першому поясі) й окремих східних районів Донецької та Луганської областей (у третьому часовому поясі).

"Не виникає жодних сумнівів щодо того, що наша країна має належати до другого часового поясу. З огляду на це, пропозиції розділити територію України на два часові пояси або залишитися на літньому часі (що фактично означає перехід до третього часового поясу), які лунають у медіа, позбавлені вагомих обґрунтувань", – сказав академік НАН.

Він наголосив, що українське законодавство дозволяє встановлювати час початку робочого дня локально, а також регіонально, зокрема з урахуванням часових і сезонних відмінностей початку та тривалості світлового дня.

"При цьому немає потреби в загальнодержавному переведенні годинників, коли одразу утворюється тимчасовий хаос у розкладах руху громадського транспорту, що замість економічних переваг може призводити до збитків", - вважає Радченко.

У НАН також нагадують, що дослідження не змогли довести позитивних економічних переваг від переходу на літній та зимовий час, але вже було доведено існування негативних наслідків для здоров’я людей, особливо дітей. 

За добу на фронті відбулося 53 бойових зіткнення, - Генштаб

Читайте більше новин по темі:


Распечатать