ВАКС відпустив під зобов’язання посадовця «Укрнафти» Пятакова і повернув йому паспорти

ВАКС відпустив під зобов’язання посадовця «Укрнафти» Пятакова і повернув йому паспорти
ВАКС відпустив під зобов’язання посадовця «Укрнафти» Пятакова і повернув йому паспорти
Вищий антикорупційний суд відпустив під особисте зобов’язання директора Департаменту непаливних продажів ПАТ «Укрнафта» Максима Пятакова, а також повернув йому закордонні паспорти. НАБУ і САП підозрюють його у причетності до схеми із заволодіння 159,5 млн грн, виділених на відновлення критичної інфраструктури Харкова.

Такі рішення 7 серпня і 20 вересня ухвалив ВАКС.

Як відомо, антикорупційний суд відправив під нічний домашній арешт Пятакова. На нього також поклали наступні обов’язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись за межі міста Києва та Дніпропетровської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування зі свідками у цьому кримінальному провадженні та здати на зберігання закордонні паспорти.

Сторона захисту просила змінити запобіжний захід Пятакова, а прокурор САП просив продовжити домашній арешт. Суддя відпустив Пятакова під особисте зобов’язання, а обов’язки залишив без змін.

«Відмовити у задоволенні клопотання прокурора. Застосувати до підозрюваного (Пятакова – ред.) запобіжний захід у виді особистого зобов’язання. Покласти на підозрюваного на строк до 7 жовтня 2024 року обов’язки», – йдеться в рішенні.

Вже 20 вересня суд задовольнив клопотання сторони захисту і вирішив повернути Пятакову закордонні паспорти.

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили схему заволодіння 160 млн грн, виділеними на відновлення Харкова. За даними слідства, у квітні 2022 року впливовий бізнесмен, який є організатором групи, у змові з першим заступником генерального директора КП «Харківські теплові мережі» домігся укладення з підконтрольними йому компаніями прямих договорів на постачання трубної продукції, вікон та технічної солі. При цьому саме воєнний стан учасники оборудки використали як привід не проводити відкриті торги.

Компанія-постачальник продукції закупила необхідне через низку фірм-прокладок у виробника і продала її комунальному підприємству за понад удвічі завищеною ціною. Унаслідок реалізації схеми завдано збитків на суму 159,5 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд.

Голову екоінспекції Карпатського округу Ладовського викрили у незаконному збагаченні

Читайте більше новин по темі:


Распечатать