ІТ-системи російських судів до сих пір мають проблеми після хакерської атаки

ІТ-системи російських судів до сих пір мають проблеми після хакерської атаки
ІТ-системи російських судів до сих пір мають проблеми після хакерської атаки
Російська державна автоматизована система "Правосуддя" продовжує відчувати серйозні проблеми після масштабної хакерської атаки, яка була скоєна в жовтні, незважаючи на нещодавні заяви департаменту при Верховному суді про відновлення системи.

Про це пише The Moscow Times.

Портал розіслав повідомлення на офіційні електронні адреси судів Новгородської, Білгородської, Нижегородської областей та Санкт-Петербурга, проте їх не було доставлено. Також користувачі, які намагаються подати позов або відслідковувати статус своєї справи через "Правосуддя", не можуть авторизуватися, а при спробі зробити це через "Держпослуги" стикаються з помилкою 503.

Про труднощі повідомляють і юристи. Так, не всі суди зараз своєчасно повідомляють учасників процесів про майбутні засідання, що створює додаткові труднощі для юристів та їх підзахисних, а процесуальні документи тепер доводиться здавати особисто до суду.

"Атака виявилася серйознішою, ніж передбачалося", – розповіло джерело із судової системи.

За його словами, повністю відновити роботу системи "Правосуддя" вийде не раніше кінця поточного року.

Атака на систему "Правосуддя", організована українськм угрупуванням ВО Team, відбулася 7 жовтня і викликала збої у роботі російських судів по всій країні. Модулі "Електронне правосуддя" та "Система подання скарг" також припинили працювати, як і відповідні розділи на Єдиному порталі держпослуг.

Як писало видання LIGA.net із посиланням а джерела в українській розвідці, 7 жовтня кіберфахівці Головного управління розвідки Міністерства оборони спільно з активістами групи BO Team "привітали" російського диктатора Владіміра Путіна з днем народження зламом державної автоматизованої системи "Правосуддя", завдяки якій відбувається електронний документообіг у всіх судах Росії.

Атака паралізувала роботу судів, відомчих електронних поштових скриньок та офіційних сайтів.

Кіберудар став можливим через низьку кваліфікацію російських фахівців з кібербезпеки, а також через "дірки" в російських системах кібербезпеки від "Лабораторії Касперського", ПАТ "Positive Technologies" та АТ "ИВК".

22 жовтня судовий департамент Верховного суду РФ повідомив, що роботу майже всіх сервісів "Правосуддя" відновлено, 11 листопада заявляли про повне відновлення системи.

В турецькому Ізмірі стався вибух: п’ятеро загиблих, десятки поранених


Распечатать