Колишній голова Полтавського апеляційного суду намагається поновитися на посаді через три суди
Нагадаємо, що 27 червня 2024-го року Голову Полтавського апеляційного суду Сергія Гальонкіна звільнили із посади за «вирішення питання» у двох адмінпровадженнях стосовно п’яного керування водіїв, один з яких — син судді.
Після звільнення Сергій Гальнокін подав позов до Полтавського окружного адміністративного суду щодо Полтавського апеляційного суду та Державної судової адміністрації України. У заяві Гальонкін просив суд:
визнати протиправним та скасувати наказ Полтавського апеляційного суду від 20 вересня про його звільнення;зобов’язати Полтавський апеляційний суд зарахувати Гальонкіна до складу суддів Полтавського апеляційного суду;зобов’язати Полтавський апеляційний суд зарахувати Гальонкіну до стажу роботи на посаді судді Полтавського апеляційного суду час вимушеного прогулу за період з дня незаконного звільнення (20 вересня 2024 року) по день видання наказу про зарахування до штату);стягнути з Державної судової адміністрації України, Полтавського апеляційного суду на користь Гальонкіна суддівську винагороду за час вимушеного прогулу (з 20 вересня 2024 року до дня ухвалення рішення у справі).Ще один позов суддя Гальонкін подав до Касаційного адміністративного суду. У своїй позивній заяві він також прохав суд скасувати рішення Вищої ради правосуддя та наказ Полтавського апеляційного суду про його звільнення, поновити його на посаді судді, а також рішення про поновлення звернути в негайне виконання.
Проте обидва ці провадження були призупинені в очікуванні позиції Великої Палати Верховного суду, до якої також звернувся Сергій Гальонкін, щоб оскаржити рішення ВРП від 27 червня 2024-го року.
12 грудня Велика Палата Верховного Суду вирішила залишити без змін рішення Вищої ради правосуддя. Наразі доступні тільки вступна та резолютивна частини розгляду цього провадження.
Нагадаємо, що у серпні 2024-го Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала звільнити суддю Октябрського райсуду Полтави Ганну Андрієнко, але 19 грудня Вища рада правосуддя все ж відправила її у почесну відставку з довічними виплатами.
Распечатать