Фінляндія наклала арешт на танкер Eagle S російського "тіньового" флоту
Про це пише Yle.
За даними Національного бюро розслідувань Фінляндії (NBI), танкер, зареєстрований на Островах Кука, підозрюють у пошкодженні підводного електричного кабелю Estlink 2 та телекомунікаційних кабелів, які належать компанії Elisa. Ці інциденти розглядаються як тяжкі злочини.
Арешт судна було здійснено на запит фінської енергетичної компанії Fingrid, естонської Elering, а також телекомунікаційної компанії Elisa.
Компанії звинувачують судновласника танкера, компанію Caravella, у тому, що пошкодження кабелю було завдано якорем танкера. У позові йдеться, що обрив Estlink 2 призвів до значної фінансової шкоди, яка продовжує збільшуватися.
Читайте по темі: Україна не піде на жодні територіальні компроміси, — Сибіга
На початку січня цього року національний оператор електромереж Фінляндії Fingrid звернувся до суду Гельсінкі з вимогою заарештувати танкер Eagle S, який пошкодив підводний кабель з Естонією.
Згодом керівник підрозділу фінського системного оператора Fingrid Кіммо Непола сказав, що ремонтні роботи на пошкодженому 25 грудня в Балтійському морі електричному кабелі Estlink 2 триватимуть сім місяців і обійдуться в десятки мільйонів євро.
Інцидент стався 25 грудня 2024 року, коли Eagle S якорем пошкодив електрокабель Estlink 2 та чотири телекомунікаційних кабелі в особливій економічній зоні Фінляндії.
26 грудня фінська влада затримала нафтовий танкер Eagle S під прапором Островів Кука через підозру в пошкодженні підводного електрокабелю Estlink 2. Попередньо встановлено, що його пошкоджено "зовнішньою силою". Екіпаж судна налічує 24 особи, серед яких громадяни Грузії та Індії. Дев’яти членам екіпажу, підозрюваним у причетності до злочину, заборонено залишати територію Фінляндії щонайменше до завершення розгляду.
За словами директора Національного бюро розслідувань Робіна Лардо, на борту Eagle S були відсутні якорі, що викликало підозри в аномальній поведінці судна.
Російський нафтовий танкер прямував із Санкт-Петербурга до Єгипту.
Випадок із Estlink 2 – не перший, що стався в Балтійському регіоні останнім часом. На початку грудня 2024 року було зафіксовано розрив інтернет-кабелю між Фінляндією та Швецією. Місяцем раніше, в листопаді, постраждали кабелі BCS East-West Interlink між Литвою та Швецією, а також C-Lion1, що сполучає Фінляндію з Німеччиною.
На початку цього року стало відомо, що країни Об’єднаного експедиційного корпусу (JEF) – формату, що об’єднує Північну Європу, Велику Британію та Нідерланди, – запустили посилений моніторинг підводної інфраструктури.