ЗМІ: Жителі Північної Кореї імітують туберкульоз, щоб не їхати на війну
Про це пише Newsweek.
За оцінками США та Південної Кореї, режим Кім Чен Ина вже направив до Росії до 12 000 військових. Вони беруть участь у боях під Курськом, допомагаючи російським військам у протидії українському контрнаступу. Однак ні Москва, ні Пхеньян офіційно не визнають присутності північнокорейських солдатів у конфлікті.
Північна Корея має одну з найбільших армій у світі - 1,3 мільйона військових і ще 7,6 мільйона резервістів. Чоловіки зобов’язані проходити 10-річну службу, а жінки – п’ятирічну. Це змушує багатьох родичів шукати способи звільнення своїх близьких від мобілізації.
За інформацією Радіо Вільна Азія, ціна підкупу лікарів для отримання фальшивої довідки про туберкульоз зросла вп’ятеро порівняно з минулим роком – з 100 до 500 доларів. Для більшості сімей це величезна сума, адже середня місячна зарплата державного службовця у Північній Кореї становить лише 1–3 долари. Однак багато людей готові платити, оскільки побоюються, що їхні рідні можуть загинути на фронті.
"Існує приховане побоювання, що якщо їхні сини приєднаються до армії та будуть відправлені до Росії, батьки ніколи більше не побачать їх живими", — розповіла мешканка провінції Рянганг.
За словами полоненого північнокорейського солдата, який потрапив до українських військових, йому не повідомляли заздалегідь, що він відправляється до Росії. Багато жителів Північної Кореї були здивовані таким розгортанням подій і не розуміли, проти кого їм доведеться воювати.
"Хто наш ворог? Навіщо нам новий ворог?" – цитує одного з мешканців Рянганга Радіо Вільна Азія.
Повідомляється, що родичі загиблих отримують офіційні свідоцтва про смерть із формулюванням "священні бойові навчання на честь Батьківщини", без уточнення реальних обставин загибелі.
За словами президента України Володимира Зеленського, наразі в Курську загинули 3800 північнокорейських військових.
За даними Об’єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї, Пхеньян готується до нової хвилі мобілізації. Інститут вивчення війни (ISW) прогнозує, що наступне відправлення військ може відбутися вже в середині березня, а втрати серед північнокорейських солдатів можуть сягати 45 000 на місяць.
Аліна Гриценко, аналітик Національного інституту стратегічних досліджень України, зазначає:
"На даний момент участь Північної Кореї в російському вторгненні в Україну, схоже, зводиться не до підтримки імперських амбіцій Путіна, а більше до вдосконалення Кім Чен Ина бойової машини. У короткостроковій перспективі присутність північнокорейських солдатів дозволяє Росії подолати зростаючу нестачу живої сили. Але враховуючи, що Росія, як вважають, втрачає десятки тисяч військових щомісяця, мало шансів, що Пхеньян зможе повністю задовольнити ненаситний попит Москви на додаткову робочу силу".