Визнання Криму територією Росії суперечить Конституції України і є злочином, - Джемілєв

Про це в ексклюзивному інтерв’ю розповів лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Він зазначив, що ця інформація не має офіційного підтвердження, однак чутки з цього приводу циркулюють уже давно.
"Насамперед офіційно це поки що не підтверджено. Такі чутки давно ширяться, але чіткого підтвердження їм немає. Я знаю, що спецпредставник Трампа Стів Віткофф в інтерв’ю Карлсону говорив про те, що для досягнення миру є головні питання – питання щодо територій. Він сказав, що це Донбас, Луганськ "і ще два" регіони України плюс Крим. Мовляв, якщо ми вирішимо питання передачі цих територій Росії, далі мирна угода піде швидкими темпами", – розповів Герой України.
Однак, на його думку, важливим є не те що можуть запропонувати інші країни, а позиція України, яка залишається незмінною.
"Україна ніколи, за жодних обставин не визнає Крим російським. Це суперечить Конституції, і взагалі це кримінальний злочин – визнавати анексію території за якоюсь країною", – зазначив експерт.
Також Джемілєв додав, що у 2018 році США ухвалили декларацію, яка чітко заявляє про невизнання анексії Криму Росією, що закріплено на державному рівні.
"Трамп і його адміністрація приходять і йдуть, але наша країна залишається. Наступна адміністрація США, без сумніву, скасує такі рішення, якщо до того часу ми самі не звільнимо Крим", – розповів народний депутат України.
Крім того, Джемілєв звернув увагу на проблему прав кримськотатарського народу, наголосивши, що питання статусу Криму потрібно актуалізувати в рамках підготовки до мирних переговорів.
"На цю тему я кілька разів розмовляв із нашим президентом і говорив про необхідність внесення змін до Конституції, у розділ 10, де йдеться про статус Криму. Про те, що Крим є автономною республікою на основі визнання законних прав корінного народу Криму на самовизначення в межах української держави", – додав він.
За його словами, президент погодився з цими змінами, але зазначив, що до їхнього впровадження потрібно вибрати найбільш відповідний момент, адже на час воєнного стану зміни до Конституції заборонено вносити.
"Тут проблема у тому, що на період воєнного стану внесення змін до Конституції заборонено. Але якась заява на цю тему з боку президента була б, звісно, дуже актуальною", – резюмував радянський дисидент.
Масштабний збій у Telegram: користувачі по всьому світу скаржаться на проблеми з роботою месенджера
Распечатать