Ракета Firefly Aerospace впала на Землю після невдалого польоту в космос

Про це пише Space.
Двоступенева ракета-носій Alpha, заввишки майже 30 метрів, компанії Firefly Aerospace вирушила в космос із космодрому Ванденберг у Каліфорнії у вівторок, 29 квітня. Вона мала доставити на низьку навколоземну орбіту демонстрацію супутникових технологій для компанії Lockheed Martin.
Але шостий запуск ракети Alpha був офіційно визнаний невдалим, адже розмістити прототипи супутників на орбіті так і не вдалося. У ракети виникла невідома аномалія після розділення двох ступенів, що призвело до втрати сопла двигуна верхнього ступеня ракети. Це значно знизило тягу двигуна, і таким чином місія була приречена на провал.
Початкові дані засвідчили, що верхній ступінь ракети-носія Alpha досяг висоти 320 км. Але потім з’ясувалося, що верхній ступінь ракети опинився на нижчій висоті, і цей ступінь разом із супутниками пізніше впав у Тихий океан на північ від Антарктиди.
Компанія Firefly Aerospace почала розслідування інциденту, щоб з’ясувати причину аварії і пообіцяла надати результати після його завершення.
Ця місія була першою з 25, які компанія Firefly Aerospace має здійснити для компанії Lockheed Martin протягом наступних 5 років. Ракета-носій Alpha може доставляти до 1000 кг корисного навантаження на низьку навколоземну орбіту і її перший політ відбувся у вересні 2021 року. Тільки дві з шести місій ракети були повністю успішними.
Варто зауважити, що спочатку шостий запуск ракети Alpha було заплановано на 15 березня, а потім було перенесено на 28 квітня, але він відбувся тільки 29 квітня через технічні проблеми.
Компанія Firefly Aerospace стала відомою в усьому світі раніше цього року, коли її посадковий модуль Blue Ghost 2 березня здійснив м’яку посадку на Місяці, як уже писав . Це була друга в історії посадка приватного модуля на місячну поверхню. Модуль Blue Ghost, на борту якого перебувало 10 наукових приладів NASA, працював до середини березня, поки на Місяці не настала ніч і він не зміг більше заряджати свої батареї за допомогою сонячної енергії.
Масштабний збій у Telegram: користувачі по всьому світу скаржаться на проблеми з роботою месенджера
Распечатать







