Загарбники наростили ракетний боєкомплект до нового масованого удару по Україні

Про це повідомляє "Інформаційний спротив"
Для початку варто розібратися, скільки в Росії в нинішніх умовах можуть виробляти ракет тих чи інших типів. І тут я хочу зауважити, що з початку 2025 року в ракетному виробництві підприємств РФ не відбулося якихось істотних змін.
Нині російські підприємства видають такі обсяги ракетних засобів ураження:
– Х-101 – у середньому 2 одиниці готової продукції на добу, або 60 ракет на місяць. З моменту останнього масованого ракетного удару накопичено 50 ракет;
– 3М-14 "Калібр" – у середньому 1-2 одиниці готової продукції на добу, або 30-45-60 ракет на місяць. За минулий період накопичення могло становити від 25 до 50 ракет;
– 9М723 ОТРК "Іскандер" – раніше виробництво було стабільно: по одній ракеті на добу, але зараз поступово виходять на показник у 2 одиниці готової продукції. Проте за час, що минув від останнього масованого ракетного удару, враховуємо обсяг виробництва в межах 25 одиниць;
– 9М728 ОТРК "Іскандер-К" – виробництво становить 1-2 ракети на добу, або 25-50 за минулий період;
– Х-47М2 "Кинджал" – обсяги виробництва не зазнали суттєвих змін і становлять у середньому одну ракету на тиждень. Так, накопичений потенціал може становити 3-4 ракети.
Ракетний обсяг РОВ
Станом на другу половину травня 2025 року в розпорядженні російських окупаційних військ може перебувати приблизно такий боєкомплект ракетних засобів ураження:
– Х-101 – понад 300 одиниць;
– 3М14 "Калібр" – понад 530 од;
– 9М723 ОТРК "Іскандер-М" – понад 125 од;
– 9М728 ОТРК "Іскандер-К" – понад 300 од;
– Х-47М2 "Кинджал" – близько 80 од.
Ці обсяги дають змогу ворогу організувати масований комбінований удар найближчим часом. Причому для цього достатньо як накопиченого за місяць боєкомплекту, так і загального потенціалу, що дозволяє здійснити 5-6 масованих комбінованих ударів.
При цьому в очі впадає разюча відмінність накопиченого боєкомплекту 3М14 "Калібр" порівняно з Х-101 та іншими ракетами.
Причиною є те, що за стабільного виробництва носіїв/пускових 3М14 "Калібр" у Чорному морі, по-перше, недостатньо, по-друге – вони перебувають у досить зношеному стані. З 2022 року російський Чорноморський флот – нині вже флотилія, яка цілеспрямовано рухається до статусу човнової станції, – настільки активно застосовував "Калібри", що це призвело до невідворотного зносу не лише пускових на військових кораблях, а й вплинуло на їхні характеристики, зокрема й на остійність.
На сьогодні практично всі носії 3М14 "Калібр" у Чорному морі потребують або регламентного обслуговування, але воно прострочене, або ремонту пускових установок ЗС-14, однак його неможливо провести в нинішніх умовах.
Станом на четвертий рік повномасштабної війни зношеність корпусів і пускових від постійного використання (особливо пікових показників 2022-2023 років) настільки велика, що кожний наступний пуск "Калібру" – це ризик якоїсь НП.
Тому морська компонента, що превалює в накопиченні, не здатна компенсувати повітряну через обмеженість можливостей застосування.
Іншими словами, зараз проблемою РОВ у питаннях здійснення системних масованих, комбінованих ударів як у 2022 і 2023 роках, є не стільки обмежене виробництво, що не задовольняє терористичні наміри ворога, скільки "неприємності", які виникають з носіями.
Висновки
У Росії налагоджено стабільне, не масштабне, наскільки того хотілося б російському керівництву, але регулярне виробництво ракетних засобів ураження. За період, що минув від попереднього масованого комбінованого ракетного удару, минуло достатньо часу, щоб не тільки підготувати наступний удар по Україні, а й накопичити боєзапас, який не позначився б критично на загальному ракетному потенціалі РОВ.
Але, зважаючи на все, дедалі більшою проблемою для російських окупаційних військ стає не обмеженість виробництва ракет та їхній дефіцит порівняно з 2022-2023 роками, а показники зношеності носіїв, які вносять свої негативні корективи та ризики під час подібних ударів по Україні.
Проте це не означає, що злочинний путінський режим відмовиться від тактики терору цивільного населення. І з урахуванням тривалої перерви з дня завдання попереднього удару можна говорити про те, що черговий буде здійснено РОВ найближчим часом – до початку червня.
Распечатать