У Мозамбіку бойовики обстріляли російське судно

У Мозамбіку бойовики обстріляли російське судно
У Мозамбіку бойовики обстріляли російське судно
Уряд Мозамбіку розпочав розслідування нападу на російське океанографічне судно "Атлантида", який стався 10 травня поблизу узбережжя провінції Кабу-Делгаду.

Цей регіон на півночі країни давно потерпає від діяльності збройних угруповань, пов’язаних із терористичною організацією "Ісламська держава".

Посольство Росії в Мозамбіку 16 травня підтвердило, що судно потрапило під вогонь під час повернення до порту Мапуту. Про це повідомляє Club of Mozambique.

За словами російського дипломатичного джерела, близько 15:00 за місцевим часом "Атлантида" була атакована двома невідомими човнами неподалік острова Тамбузі, які відкрили вогонь, не вступаючи в радіозв’язок.

"На нього напали два невідомих судна, які не виходили на контакт із кораблем, але відкрили по ньому вогонь", – пояснило джерело, заявивши, що виконавець нападу залишається невідомим.

Читайте по темі: Сили оборони відбили на фронті 216 атак противника

Провінція Кабу-Делгаду qkkiqzkiediuzhab

Після нападу судно завершило маршрут у Мапуту, а потім вирушило до південноафриканського порту Дурбан. Представник уряду Мозамбіку Іносенсіо Імпісса зазначив, що офіційного звернення від російської сторони ще не було, однак влада вже проводить внутрішнє розслідування інциденту.

"Щойно будуть конкретні результати та ми підтвердимо, що насправді сталося, уряд з повною прозорістю надасть роз’яснення громадськості та міжнародній спільноті", – зазначив він журналістам.

За словами Імпісси, силові структури країни ретельно вивчають обставини нападу, аналізуючи інформацію зі ЗМІ, і налаштовані з’ясувати всі подробиці з максимальною точністю. Він запевнив, що Мозамбік серйозно ставиться до гарантування безпеки у своїх територіальних водах.

Місцеві джерела вже пов’язують інцидент із діяльністю терористичних угруповань, які діють у північних районах країни. Якщо це підтвердиться, напад стане першим задокументованим випадком атаки ісламістів на судно в цьому регіоні.

Експерт із безпеки Жоао Фейжо вважає, що бойовики могли змінити тактику та перейти до ударів у слабко захищених зонах, уникаючи зіткнень з добре озброєними підрозділами, зокрема руандійськими військами в містах Пальма та Мосімбоа-да-Прая. За його словами, угруповання прагне продемонструвати свою силу на міжнародному рівні через атаки в менш контрольованих районах.

З жовтня 2017 року провінція Кабу-Делгаду, багата на газові ресурси, зіткнулася зі збройним повстанням, яке пов’язують з екстремістським угрупованням "Ісламська держава", що призвело до переміщення понад мільйона людей.

Окрім Кабу-Делгаду, сусідня провінція Ньяса у квітні стала місцем нападів членів цих угруповань, які обезголовили двох лісників, тоді як "Ісламська держава" заявила про смерть трьох людей під час нападу в тому ж районі.

За останніми оцінками, у 2024 році щонайменше 349 людей загинули від рук екстремістських бойовиків ІДІЛ, що на 36% більше, ніж торік, згідно з даними Африканського центру стратегічних досліджень при Міноборони США.


Распечатать