У російських шкільних підручниках вилучили згадки про Україну та Європу

3 клас» авторства Андрія Плешакова прибрали всі глави, пов’язані з європейськими державами. Зокрема, у виданні 2024 року відсутні глави «На півночі Європи», «Що таке Бенілюкс», «У центрі Європи», «По Франції та Великій Британії» та «На півдні Європи». Про це пише Moscow Times.
У розділі «Країни-сусіди Росії» залишилися короткі згадки лише про Фінляндію та Норвегію, з якими Росія межує на північному заході. При цьому в ній нічого не йдеться про інших сусідів Росії в Європі: Естонію, Латвію та Литву, а також про Польщу та Україну.
Якщо у виданні 2021 року школярам розповідали про визначні пам’ятки Гельсінкі, де «вражає насамперед чистота», про «місто музеїв» Мюнхен та Париж, де є міст, «названий на честь російського царя», то тепер учням пропонується познайомитися з особливостями столиці Білорусі – Мінськом. «Народ Білорусії зберігає пам’ять про Велику Вітчизняну війну, присвячену одному з найбільших і найзначніших музеїв – Музею історії Великої Вітчизняної війни в Мінську», – йдеться в оновленому виданні.
Акценти у підручнику було зміщено у бік «дружніх» країн і на Сході. Так, наприклад, у ньому повідомляється про «величезний внесок у розвиток всього людства» Китаю і розповідається про Північну Корею, з якою у Росії «найкоротший кордон». Водночас вирізаним виявився також фрагмент, у якому йшлося про «дивовижне» сусідство зі США.