Індійський програміст протягом трьох років одночасно працював у семи IT-компаніях США

Про це повідомляє The Verge
Масштаб обману став відомим після того, як генеральний директор AI-стартапу Playground AI Сухайл Доші написав на платформі X: “Є один хлопець, який одночасно працює у 3-4 стартапах”, – повідомив він, ще не знаючи, що насправді Парех був працевлаштований у ще більшій кількості компаній.
Доші зазначив, що звільнив Пареха ще рік тому, щойно дізнався про шахрайство. Після цього новина швидко розлетілася Кремнієвою долиною, і все більше керівників та засновників стартапів почали ділитися власним досвідом співпраці з Парехом.
З’ясувалося, що він влаштовувався в одні компанії на декілька місяців, в інші – на тижні або навіть дні. Усі постраждалі зазначають, що індієць презентував себе як випускник технічних університетів у Мумбаї та Джорджії, демонстрував високий рівень інтелекту, харизму на співбесідах та неабиякі здібності у сфері штучного інтелекту.
Парех стверджував, що перебуває у США, хоча з 2022 року жив переважно у Мумбаї. Підозри з’являлися, коли компанії намагалися надіслати йому техніку на американські адреси, втім, пакунки зрештою опинялися в Індії.
Розробник використовував різні методи, щоб приховати своє шахрайство, зокрема працював із кількох комп’ютерів, застосовував новітні системи керування календарем, інструменти для маскування геолокації, а також програми на кшталт , котрі імітують рух мишки, щоб здаватися активним у мережі навіть тоді, коли насправді не працював.
Нині Парех визнає свою провину. В інтерв’ю виданню він зауважив, що не пишається тим, що зробив.
Я це не схвалюю, але мені довелося піти на це через фінансові труднощі.
Він стверджує, що працював по 140 годин на тиждень, сім днів поспіль – тобто майже по 20 годин на добу.
У мережі Пареха називають символом продуктивності у жорсткому ринковому середовищі. Один із користувачів написав, що чоловік “побив рекорд ефективності в капіталістичному режимі виживання”.
Історія викликала гарячу дискусію щодо меж і ризиків дистанційної праці – як у Кремнієвій долині, так і за її межами. Німецький інвестор Франк Телен в інтерв’ю заявив, що ШІ вже працює сьогодні, втім, також виявляє слабкості системи. За його словами, керувати командами без фізичного контакту складно, адже часто не вистачає людського зв’язку – і, очевидно, контролю.
Якби він щодня спілкувався з колегами, інші могли би в нього вчитися. А його менеджер міг би призначити йому хороший бонус – щоб він і надалі використовував 100% свого інтелекту, – додав Телен.
Попри навантаження, Парех встиг також написати посібник “Як пройти співбесіду розробнику”.
Поки що невідомо, чи матиме справа юридичні наслідки. У Каліфорнії, загалом, дозволено працювати на кількох роботах одночасно, однак багато компаній прямо забороняють це в контрактах.
Втім, один із роботодавців вирішив не звільняти Пареха. CEO AI-компанії Санджит Джунея сказав що Сохам – неймовірно талановитий інженер.
Ми віримо, що він допоможе нам вивести наш продукт на ринок, – додав він.
Распечатать




