Мар’ян Мусинський: аферист з кол-центру, який прикриває чужий багатомільйонний бізнес

Про це пише портал Антикор.
Не вірите? А дослідімо разом ті відомості, які є про пана Мусинського у відкритому доступі. Точніше – ті, що він не встиг про себе підчистити, оскільки лише нещодавно здійснив стрімкий ривок на кар’єрному ліфті.
Отже, прізвище Мусинський Мар’ян Володимирович вперше в публічному просторі з’явилося в червні 2023 року, під час , на якому місцеві жителі вимагали припинити роботу шахрайського колл-центру. Напевно, львів’ян добряче «дістали» ці шахраї, раз вони ризикнули порушити закон (під час воєнного стану будь-які мітинги заборонені) і вийшли з вимогою покарати аферистів.
Серед інших прізвищ шахраїв, які займалися виманюванням грошей в українських «заробітчан», звучало і прізвище Мусинського. Кому саме не сподобався суспільний резонанс – самому Мусинському чи його колегам по незаконному бізнесу – невідомо, але пост, в якому йшлося про акцію протесту, було оперативно видалено. Як це робиться – пояснювати не треба: власнику видання (в цьому випадку ТГ-каналу) просто перераховується або заноситься трохи грошей, і компрометуюча новина зникає. Правда, часто вона залишається в архіві, як і сталося цього разу.
Але це справа вже давня. А зараз, після двох років, дрібний аферист із колл-центру Мар’ян Мусинський перетворився раптом на респектабельного бізнесмена. Він є бенефіціаром трьох успішних компаній: ТОВ «ЕК Основа», ТОВ «Старт інновацій» і ТОВ «Алото інтернешнл». Також пан Мусинський є зареєстрованим ФОПом, який займається здаванням в оренду свого або орендованого чужого майна.
Що в цьому дивного? А все. Згадайте – рівно два роки тому Мар’ян Володимирович Мусинський працював оператором колл-центру, який розводив на гроші заробітчан і жителів Європи. Скоріш за все, він спеціалізувався на Польщі, оскільки в мережі досі висить оголошення про те, що Мар’ян Володимирович Мусинський надає послуги репетитора польської мови у Львові за 250 гривень за годину.
Скоріш за все, саме з репетиторів Мар’ян Володимирович перекваліфікувався в дрібні аферисти. Але потім слідував той самий кар’єрний ліфт. Подивіться на звітність ТОВ «ЕК Основа» (код 45047630), єдиним бенефіціаром якої є вчорашній репетитор польської мови зі ставкою у 250 гривень за годину. Дохід 2023 року – майже десять мільйонів, прибуток – три з половиною мільйони. Торік, у 2024 році, дохід зріс кратно, а ось прибуток чомусь пішов в «мінус». Це говорить не про те, що під керівництвом Мусинського ТОВ «ЕК Основа» стало збитковим, а про те, що це банальне ухилення від сплати податків.
Фірма ця взагалі цікава за всіма параметрами. По-перше, вона заробляє на продажу своїх послуг державі. У її портфелі – 600 тендерів на загальну суму в майже 12 мільйонів гривень. І займається компанія експертною діяльністю, яку ефективно продає органам місцевого самоврядування та державним структурам. Піти у мінус при такому розкладі – справа фантастична, але у Мар’яна Мусинського це вийшло.
Є у ТОВ «ЕК Основа» ще один цікавий момент. І він теж стосується Мар’яна Мусинського, який придбав успішну компанію у 2024 році. Те, що його частка оцінюється в 10 000 гривень, не повинно нікого вводити в оману – це частка в статутному капіталі, і на ціну компанії вона не впливає ніяк. Компанія на момент зміни власника була прибутковою – нагадаємо, вона заробила (офіційно) 3 493 100 гривень, і менше Мусинський за покупку цієї фірми викласти не міг від слова «зовсім». А він на той момент, нагадаємо ще раз, працював в ролі звичайного оператора в шахрайському колл-центрі. Питання очевидне – звідки гроші?
Що стосується двох інших фірм, в яких Мар’ян Володимирович Мусинський є бенефіціаром – ТОВ «Старт інновацій» і ТОВ «Алото інтернешнл» - то тут теж є явні невідповідності. ТОВ «Старт інновацій» (код 45893739) засновано у квітні 2025 року, статутний капітал – 1 200 000 гривень, Мар’яну Мусинському належить частка в 33,3%, яка оцінюється в 399 600 гривень. Можливо, він взяв ці гроші з ТОВ «ЕК Основа», але та ж завершила минулий рік зі збитками, не забули?
ТОВ «Алото інтернешнл» (код 45262804) засновано у вересні 2023 року. Статутний капітал – мільйон гривень, частка Мусинського – 350 000 гривень. Дешевше ця фірма коштувати теж не могла, оскільки її активи оцінюються в 1 083 600 гривень. Питання те ж – звідки у Мусинського гроші на придбання 35% у цій компанії?
Виходячи з вищевикладеного, складається стійке враження, що вчорашній репетитор і оператор колл-центру Мар’ян Мусинський, який різко перекваліфікувався в бізнесмени, є звичайним номіналом, на якого записані частки справжніх власників бізнесу. Попросту кажучи – Мусинський працює «фунтом». Робота якого – сидіти за інших.
Цей висновок підтверджується ще одним фактом, який легко відшукати в Єдиному державному реєстрі судових рішень: Мар’ян Володимирович Мусинський має свіжу судимість за статтею 358 КК України (кримінальне провадження № 1202414223000000). Стаття 358 – Підроблення документів, печаток, штампів і бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів. За якою отримав судимість Мар’ян Мусинський у березні 2024 року.
Правда, санкція у статті смішна – штраф, але фабула справи цікава. Справу розглядав Мостиський районний суд Львівської області, оскільки Мар’ян Мусинський у грудні 2023 року намагався виїхати з України через прикордонний пост «Шегині» з підробленими документами про непридатність до військової служби. Але найбільша «родзинка» в тому, що Мусинський сам зробив цю підробку на принтері, знайшовши бланки в інтернеті. На чому, звісно, попався. Що говорить про його високий інтелектуальний розвиток, погодьтеся. І – відсутність грошей на якісну фальшивку, не кажучи вже про справжню довідку.
Взагалі – рекомендуємо перейти за посиланням на рішення суду та ознайомитися. Це гумор сильніше будь-якого «Кварталу», гарантуємо. Але в цьому судовому рішенні є ще одне свідчення, яке підтверджує наш висновок про явну невідповідність персони Мар’яна Мусинського тому, що з нього намагаються зліпити. Це – дані, з яких випливає, що Мар’ян Володимирович Мусинський (він у вироку знеособлений як «Особа_3) є «громадянином України з неповною вищою освітою і ніде не працює».
З чого знову ж виникає питання: як вчорашній безробітний, який працював то в якості дешевого репетитора, то не менш дешевого оператора шахрайського колл-центру, раптом перетворився на успішного бізнесмена, котрий надає послуги найрізноманітнішого спрямування (експертна оцінка; діяльність у сфері архітектури; комп’ютерне програмування; рекламні агентства; оренда власного і чужого майна і так далі) по всій Україні?
Як вчорашній невдаха, відверто безглуздо намагався виїхати з України з явно липовими папірцями, обзавівся стільки зв’язків, що став вигравати мільйонні тендери у держорганах на території всієї підконтрольної частини України?
Є і ще питання. Воно вже до органів слідства, які розслідували кримінальну справу щодо Мусинського Мар’яна Володимировича з приводу підробки документів. У рішенні суду чорним по білому написано «маючи умисел на ухилення від мобілізації, намагався перетнути кордон України». Де кримінальна справа за статтею 336 КК «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, а також за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період», яку так щедро роздає наша держава кому попало? І садить за ухилення інвалідів і дідусів, які ледве дихають.
Звичайно, це інша тема, але у нашому випадку від мобілізації ухилився не багатодітний батько або дохляк, а цілком собі здоровий молодий чоловік. Де кримінальна справа? Те, що у Мусинського не було грошей на розв’язання цього питання – ясно, як двічі два. Але хто його відмазав? Кому тепер відпрацьовує Мусинський свою свободу (його ж і не посадили, і не мобілізували, хоча йому була пряма дорога в найближчу «учебку») в якості номіналу в явно мутних фірмах?
На всі питання, які ми задали вище, відповіді немає. Уточнимо – поки що немає. Тому що весь комплекс викладеного вище викликає пекуче бажання дізнатися – за кого ж все-таки буде сидіти «фунт» Мусинський? Хто оплатив весь банкет?
Распечатать