Китайські НПЗ таємно скуповують нафту у Росії – Financial Times

Китайські НПЗ таємно скуповують нафту у Росії – Financial Times
Китайські НПЗ таємно скуповують нафту у Росії – Financial Times
На тлі готовності ЄС запровадити ембарго на імпорт російської нафти приватні нафтопереробні заводи (НПЗ) Китаю вирішили закупити російську сировину за знижками. При цьому вони намагаються не афішувати угоди, побоюючись вторинних санкцій США.

Про це повідомляє Financial Times (FT), посилаючись на представників китайських НПЗ, зокрема у провінції Шаньдун. Інформацію підтверджують суднові брокери та оператори, пише Обозреватель.

За їхніми даними, постачання проведуть щонайменше 6 танкерів місткістю до 2 млн барелів. Нафту Urals вони відправлять переважно до Китаю, а також до Індії. Наразі ця нафта знаходиться в Європі.

Її відвантажили на російські кораблі грецькі компанії Nissos Rhenia та Julius Caesar, Baltic Sunrise, зафрахтоване Trafigura, індонезійська Pertamina Prime, а також Searacer, Elandra Denali та Elandra Everest, що знаходяться в управлінні Vitol.

"З початку російського вторгнення [в Україну] ми спостерігаємо суттєве зростання постачання сирої нафти Urals на нафтових танкерах у східному напрямку", – резюмував представник лондонської компанії Braemar Shipping Services Генрі Курра.

Як вважає глава відділу зв’язків з інвесторами танкерної групи Euronav Браян Галлахер, причина таких великих поставок – суттєві знижки. Китайські компанії можуть заощадити на закупівлі до $35 за барель порівняно з ціною Brent (близько $100 за барель).

Однак деякі китайські НПЗ віддають перевагу російській нафті ESPO, яку виробляють у Східному Сибіру. Її поставляють нафтопроводом і на кораблях. У 2021 році щотижня вирушало в середньому по шість нафтотанкерів середнього розміру. З початку активної фази війни в Україні стало по сім.

Аналітики вважають, що Москві складніше знаходити нових покупців своєї нафти та нафтопродуктів. "Те, що Китай купуватиме більше російської нафти, є цілком природним. Проте за КНР спостерігають уважніше, ніж, наприклад, за Індією", – додала старший нафтовий аналітик Kpler Джейн Се.

Поразительные изменения: Россия больше не хочет войны

Читайте більше новин по темі:


Распечатать