Активісти з Бурятії звернулися до Байдена за допомогою, щоб відокремитися від Росії
Активісти з Бурятії, Мордовії та Татарстану просять американського президента підтримати їхні народи у боротьбі за незалежність від Москви.
Про це повідомляє видання "Idel.Реалії". Відкритий лист активісти приурочили до щорічного Тижня поневолених народів, що проходить у США з 1959 року.
Зазначається, що представниця Бурятії Раджана Дугар-ДеПонте, татарин Іршат Хабі та представник фінно-угорського народу ерзя Віталій Ромашкін влаштували акцію у Вашингтоні з прапорами своїх народів.
"Мені як бурятці боляче усвідомлювати, що Кремль використовує бурятських хлопців для досягнення своїх злочинних цілей – захоплення нових територій та розширення кордонів імперії. Війна – це все, що Москва здатна запропонувати хлопцям із бурятських сіл. Гинути як гарматне м’ясо на черговій загарбницькій війні. Я не бажаю такого майбутнього для Бурятії та свого народу", – заявила Раджана Дугар-ДеПонте.
Вона вважає, що народи Росії стали фактично заручниками московського режиму, які не мали вибору, крім війни чи в’язниці.
"Ми не бачимо майбутнього наших народів у складі Росії і не хочемо відповідати за військові злочини Кремля", – додав Віталій Ромашкін.
"Сьогодні ми в тому ж становищі, що й Україна, Естонія, Литва чи Латвія 40 років тому. Ми добиватимемося деколонізації", – заявив Іршат Хабі.
"Ліга вільних націй" – це союз башкирського, бурятського, інгерманландського, козачого, калмицького, татарського та ерзянського національних рухів, які відкрито декларують мету створення нових національних держав і виходу зі складу Росії.
Як відомо, в Росії існує кримінальна стаття за громадські заклики до здійснення дій, вкладених у порушення територіальної цілісності держави. Вона передбачає до 5 років колонії. І інша стаття – порушення територіальної цілісності Росії, яка передбачає до десяти років колонії.
Нагадаємо, що Бурятія не перша у своєму роді. У 1992 році незалежності вимагав Далекий Схід. У 1992 році зі складу Росії хотіли також вийти Свердловська та Челябінська області, створивши Уральську республіку. Однак, за наказом тодішнього президента Росії Бориса Єльцина, референдум про статус республіки так і не відбувся. Сибір вимагала незалежності у 1993 році. Також визнання суверенітету у різний час вимагали Карелія, Дагестан, Татарстан та Чечня (Ічкерія).
Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА
Читайте більше новин по темі:
Распечатать