Операція «експропріація»: як бандити намагалися забрати українську компанію у російського бізнесмена

Операція «експропріація»: як бандити намагалися забрати українську компанію у російського бізнесмена
Операція «експропріація»: як бандити намагалися забрати українську компанію у російського бізнесмена
Печерський райсуд Києва погодив спеціальне розслідування проти організатора банди, яка планувала рейдерське захоплення корпоративних прав групи компаній ТІС для викупу від власника — російського олігарха Олексія Федоричева.

Про це редакцію 368.media стало відомо із матеріалів кримінальної справи за ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28; ч. 4 ст. 189; ч. 1 ст. 14, ч. 4 ст. 28; ч. 4 ст. 189; ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 358 КК.

Відповідно до справи, у 2014 році організатор, знаючи про рішення міжнародного суду про стягнення у фірм Федоричева боргу в 16 млн доларів на користь Abbotswood International Limited, звернувся до її власника з Росії з пропозицією фінансувати діяльність угруповання із захоплення корпоративних прав на компанії групи «ТІС» .

До злочинного угруповання, з умовною назвою «Конорс» залучили людину зі зв’язками у правоохоронців, представника ГО «АвтоЄвроСила», який відповідав за фізичний захист учасників та вести переговори з представниками «ДПЗКУ», представника «ТІС», який збирав внутрішні дані, та інших осіб .

У період з 2014 по 2018 рік організатор дав розпорядження «шпигунові» зібрати інформацію про можливий зв’язок Федоричева з компаніями Somerton Busines Limited та Lirtavis Enterprises Ltd, а також наявність у нього прав власності на компанії «ТІС — Зерно», «ТІС — Міндобрива», «ТІС», та інші.

У 2017 році, дізнавшись, що бізнесмену підготували повідомлення про підозру у кримінальній справі №52017000000000166 за фактом заволодіння коштами ДПЗКУ під час зовнішньоекономічного контракту на постачання ячменю, зловмисники виготовили фіктивний договір про надання послуг адвоката. Нібито його було складено Федоричевим на надання його інтересів адвокатом Шевченка М.О., якій не було відомо про документ.

У грудні вона звернулася до НАБУ із клопотанням про ознайомлення з матеріалами справи. Вона отримала копію повідомлення про підозру, складену щодо Федоричева. Це дало підставу слідству звернутися до Генерального секретаріату Інтерполу з проханням про публікацію синього розшукового повідомлення, внаслідок чого на його майно неодноразово накладали арешт.

У березні 2018 року організатор злочинної групи передав на адресу Федоричева кур’єром пакет документів у якому вимагав, у термін до 15 березня 2018 року купити Abbotswood International Ltd у якогось «Грязєва» за 25 млн доларів, а також передати компанії N.KRAT GROUP корпоративні права вигляді 49,53% у «ТІС», 100% у «ТІС — Міндобрива». У разі відмови бізнесмену погрожували застосувати механізм регресу юридичних договорів щодо їх передачі/купівлі/продажу, передати до НАБУ та САП інформацію про його зв’язок з Lirtavis Enterprises LTD» передати до US Department of Justice та ФБР повний пакет документів, який допоможе здійснювати переслідування, передати у НАБУ документ, отриманий у палаті юстиції Монако, який допоможе розпочати процедуру заочного звинувачення.

Крім того, у період з березня по травень 2018 року зловмисник розробив іншу схему здирництва під умовною назвою «експропріація експропріатора» з метою вимагання у Федоричева 50% корпоративних прав ТОВ «ТІС» вартістю 123 млн гривень, 100% ТОВ «ТІС Міндобрива» вартістю 5 млн гривень, ТОВ «ТІС — Зерно» вартістю 183 млн гривень. З цією метою він залучив нових учасників, з подальшим розподілом прибутку у співвідношенні 40% учасникам злочинної групи, та 60% новим учасникам.

Згідно з задумом, планувалося підписати контракт між компанією Conors Inc, яку представляв підозрюваний, та ДПЗКУ щодо розшуку активів Федоричева, накладення арешту на них та стягнення заборгованості з наданням права управління цими активами з подальшим переходом права власності на них. Також планувалося, що після накладення арешту на активи буде погашена заборгованість, а в подальшому оформлено право власності на активи Федоричева.

6 березня 2019 року організатору злочинної схеми повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 189 КК. Втім, підозрюваний у присутності понятих відмовився від отримання повідомлення, посилаючись на погане самопочуття та перебування на лікуванні у ТОВ «Імпульс+», звідки надалі втік.

Нагадаємо, Олексій Федоричев – 64-річний російський бізнесмен. Він входить до когорти найбагатших людей Росії, хоча й не має її громадянства – лише Угорщини та Монако. НАБУ підозрювало його у змові з ПрАТ «ДПЗКУ», внаслідок чого держава вкрала зерно на 66 мільярдів доларів. Згодом у 2018 році його оголосили у розшук. В Україні Федоричева звинувачують за статтями про корупцію, шахрайство та відмивання грошей.

Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА

Читайте більше новин по темі:


Распечатать