Телеведучий Євген Синельников втратив дім у Бучі: зізнання Музею "Голоси Мирних"
Найстрашніші моменти, які довелося пережити йому та його родині, телеведучий запам’ятає на все життя. На початку війни він зібрав у своєму будинку в Бучі всю сім’ю: чотирнадцять людей, переважно жінки та діти. Зв’язок з навколишнім світом швидко зник. Будинок його батьків, який будували та оздоблювали "на все життя", було повністю зруйновано — згоріли навіть кам’яна пічка та плитка на підлозі.
"Було відчуття безвиході. Ти розумієш, що не можеш вийти і поїхати звідси, бо з усіх боків стріляють, чутно вибухи. І ти знаєш, що вони до тебе прийдуть", — згадує телеведучий.
Вони дійсно прийшли. Два десятки російських військових, озброєних "до зубів", зайшли у його будинок, де Євген перебував із родиною. Сказали: "Не волнуйтесь, мы пришли с миром".
Обшукали житло, переписали імена. Вони впізнали відомого ведучого шоу "Орел та решка". Почали задавати питання про зйомки, а потім попросили автограф. Його Євген давав під дулом наведеної рушниці...
Зізнається: поводився чемно, щоби вижити і вберегти тих, хто поруч.
"Два тижні з постійними вибухами. У домі вже шибок не було, дах пошкоджено, двері заблоковано. Ти звикаєш до того, що кожен день може бути останнім. Найжахливішим було чути літаки, бо ти не розумієш, що буде" — розповідає Синельников.
За кілька днів родина вирішила їхати. Дорогою бачили зруйновані будинки, трупи на землі. За кожним кутом дихання завмирало — здавалося, що зараз станеться щось страшне. Найбільшим щастям було побачити воїнів ЗСУ біля Києва — діти навіть розплакалися від полегшення.
Після деокупації Євген повернувся до Бучі та відремонтував свій дім. Він упевнений: український народ переможе, адже від росіян нас відрізняють гідність, честь та відчуття волі, згуртованість та взаємодопомога.
Дивіться та слухайте історію Євгена за посиланням.
Свою історію Євген Синельников довірив Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова — це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 30 000 історій. Кожна історія важлива. Розкажіть свою!
Поділитися історією можна так:
— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом @civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею (https://civilvoicesmuseum.org/) та натисніть "Розповісти історію" праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001.
Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА
Распечатать