Українцям заборонили робити перекази на закордонні картки: НБУ запроваджує валютний нагляд

Українцям заборонили робити перекази на закордонні картки: НБУ запроваджує валютний нагляд
Українцям заборонили робити перекази на закордонні картки: НБУ запроваджує валютний нагляд
З 5 жовтня НБУ вводить заборону P2P перекази, тобто перекинути гроші з гривневих карток на закордонні валютні вже буде не можна. Натомість Нацбанк збільшив ліміт купівлі безготівкової валюти на депозит до 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті).

Як повідомила прес-служба НБУ, фінрегулятор намагається зменшити попит на готівкову валюту та захистити міжнародні резерви

Перекази з гривневих платіжних карток на картки іноземних банків

Нацбанк із 5 жовтня повертає заборону на Р2Р-переклади. На початку війни можливість фінансово підтримати тих, хто виїхав за кордон, урятувала багатьох біженців. Однак зараз крайня потреба у цьому відпала, натомість з’явилися ризики неправомірного використання такого фінансового інструменту, пояснює свої дії НБУ.

Українці й надалі матимуть змогу переказувати кошти за кордон:

на оплату навчання (на рахунки навчальних закладів);

лікування та транспортування хворих;

витрат, пов’язаних із смертю;

для сплати аліментів

Також громадяни можуть переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків, незалежно від країни фактичного перебування клієнта. Крім того, зберігатиметься дозвіл на Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті).

Річ у тім, що різницею "ринкового" та "карткового" курсу активно користувалися заповзятливі українці. Вони переводять за кордон гривню, щоб перевести в готівку іноземну валюту за нижчим курсом, а потім продати євро або долари в Україні вже за вищим курсом.

Таке явище отримало назву "картковий туризм". По суті це спосіб обійти обмеження на купівлю валюти.

Р2Р (person-to-person) переклади - це переклади від людини до людини. Йдеться про переведення по рахунку фізичної особи на рахунок фізичної особи.

Продаж банками безготівкової іноземної валюти громадянам

Щомісячний ліміт на купівлю громадянами безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців збільшено з 50 до 100 тис. грн (в еквіваленті). Такі зміни дозволять додатково переорієнтувати попит населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову.

"Операції з продажу безготівкової валюти банками здійснюються за курсом, ближчим до офіційного, ніж з продажу готівкової, зручніше та безпечніше. Нагадаємо, що Національний банк 21 липня дозволив банкам продавати громадянам безготівкову іноземну валюту за умови вкладення цих коштів на терміновий депозит. Кількість банків, тих, хто пропонує таку послугу, поступово збільшується, зокрема за серпень-вересень таку можливість забезпечили кілька банків з найбільшою кількістю клієнтів.

Переведення бізнесом іноземної валюти за кордон

Підприємства зможуть переказувати кошти на рахунки своїх підрозділів та філій за кордоном за одночасного дотримання низки умов, зокрема:

такі переклади дозволені лише для утримання відповідних філій чи підрозділів;

щомісячний обсяг переказів не повинен перевищувати четвертої частини загальної суми коштів, яку бізнес переказав у 2021 році за кордон для утримання його підрозділів;

перекази повинні проводитися за рахунок власної іноземної валюти, що є у бізнесу.

Валютний нагляд під час ввезення гуманітарної допомоги в Україну

З’явилися додаткові підстави для завершення валютного нагляду за дотриманням граничних термінів розрахунків щодо операцій з імпорту продукції, яка ввозиться в Україну як гуманітарна допомога. НБУ визначив перелік документів, які дозволяють банкам завершити валютний нагляд за імпортними операціями:

декларація на перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою;

документи, що підтверджують передачу або отримання імпортної гуманітарної допомоги її одержувачем.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області

Читайте більше новин по темі:


Распечатать