Новина про насмішки саудівського принца над Байденом з’явилася в пресі не випадково

Новина про насмішки саудівського принца над Байденом з’явилася в пресі не випадково
Новина про насмішки саудівського принца над Байденом з’явилася в пресі не випадково
Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Салман у приватних розмовах глузує з президента США Джо Байдена.

Він іронізує над помилками 79-річного глави Білого дому та ставить під сумнів його розумові здібності. Експерти оцінюють це як ознаку давно прихованої на США образи Ер-Ріяда

Про глузування повідомив The Wall Street Journal з посиланням на джерела в уряді королівства.

За даними видання, саудівський кронпринц заявляв своїм радникам, що Байден "не справив на нього враження" ще під час перебування віце-президентом, і зазначав, що вважав за краще контактувати з попередником Байдена Дональдом Трампом.

Однак глава МЗС Саудівської Аравії Фейсал Бен Фархан Аль Сауд не підтвердив інформацію WSJ.

"Ці заяви від анонімних джерел є цілком хибними. Лідери королівства завжди з великою повагою ставилися до президентів США, ґрунтуючись на вірі у важливість відносин і на взаємній повазі", - запевнив міністр.

Тим часом у Російській раді з міжнародних справ вважають, що витоку в пресу щодо ставлення принца до Байдена не випадкові, без дозволу палацу вони не могли статися.

"У цій історії не так важливо, чи сам принц глузує з Байдена або його оточення, а те, що відносини між Саудівською Аравією та США нині переживають найгірший період за майже півстоліття", - сказала сходознавець Олена Супоніна.

Вона також повідомила, що на саудівському телебаченні, яке зазвичай чітко дотримується вказівок палацу, показують смішні історії про американського президента. Наприклад, кадри. на яких той забуває чи плутає назви країн. Це, за словами Супоніної, безпрецедентно, оскільки "зрозуміло, що такі сюжети не можуть з’явитися без згоди спадкоємця".

На її думку, заяви Байдена про недоведену причетність спадкоємця до справи про вбивство в Туреччині саудівського журналіста Хашукджі образили спадкоємця: "Таке не забувається і не прощається".

Супоніна також нагадала, що у 2018 році на саміті G20 в Аргентині спадковий принц залишився "в зоні відчуження" через Сполучені Штати, що теж було вкрай образливим для нього.

"У Перській затоці багаті араби дуже болісно реагують на подібні ляпаси. А саме так це було сприйнято", - сказала сходознавець.

За її словами, все, що робилося потім, сприймалося вже через призму такого початку розколу у відносинах між президентом США та наслідним принцом Саудівської Аравії.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області

Читайте більше новин по темі:


Распечатать