Від кого зрадник Богуслаєв отримав 400 мільйонів в РФ: ФСБ, Росгвардія, авіаполк Путіна
Ключові особи цієї мережи – Вячеслав Богуслаєв і Петро Кононенко, колишній очільник московського представництва «Мотор Січі». Після 2014го року воно формально закрилось, але фактично офіс з Кононенко на чолі лишився.
Авіаційні деталі та вузли, не кажучи вже про двигуни, є товарами подвійного призначення, і вони мають перетинати кордони під особливим контролем. Тому що двигун для «цивільного» гвинтокрила рятувальників і військово-транспортного гвинтокрилу – це майже однакові речі. В 2014му році Україна заборонила вивезення таких товарів в Росію, але для «моторівців» це не було проблемою – вони стало обходили ці обмеження через країни-«прокладки». Про механізм обходу, наприклад, ви можете почитати в статті ще за 2019-й рік.
Запорізький Центр Розслідувань розповідає про бізнес Богуслаєва вже в Росії.
Головна «материнська» фірма для його російських фірм – це ООО «Лосиный остров», названа так на честь великого парку в Москві. В ній Богуслаєву належать 80% відсотків, а Кононенку 20%. «Лосиный остров» є засновником інших фірм, але ми розповімо лише про три з них , які і беруть участь в російських тендерах.
Базова схема – от така, а деталі далі
«Борисфен» для Путіна та ФСБ
АО «Борисфен» – 90% у «Лосиного острова», 10% напряму у власності ОАО «Мотор Сич». Сталий постачальник і підрядник Росгвардії та її авіапарку. Ми подивились закупівлі з початку 2019-го до кінця 2021 го – за три останні роки перед початком вторгнення Росії. Незадовго до початку вторгнення закупівлі оборонного призначення в Росії частково утаємничили – можливо лише побачити саме оголошення, а переможці приховані.
Саме «Борисфен» займається обслуговуванням літаків для Путіна та путінської верхівки. Повна офіційна назва путінського авіаполку – «Федеральное государственное бюджетное учреждение “Специальный летный отряд “Россия” управления делами президента российской федерации».
Для них фірма стало обслуговує двигуни – робить звірку з контрольними екземплярами, подовжує ресурс двигунів, виконуючи ремонт і заміну невеликих запчастин.
Інший постійний замовник «Борісфена» – це Росгвардія у двох особах, або у вигляді головної юрособи – «Федеральная служба войск национальной гвардии Российской федерации», або як військова частина 3553. Саме ця частина є авіаційним крилом Росгвардії.
Для них Борісфен робить теж роботи з двигуном, який виробляють на «Мотор Січі» – «Проведение комплекса работ по восстановительному ремонту и увеличению межремонтного срока службы на 1 (один) календарный год авиационным двигателям Д-36 серии 1», наприклад.
І, відповідно, навряд чи деталі на цей ремонт з’являються з повітря.
Загалом, для «силового крила» росіян – Росгвардії та літачків Путіна, «Борисфен» за ці три роки набрав контрактів на 76 мільйонів рублів. Або 27,9 мільйонів гривень, якщо рахувати по курсу осені 2021, коли і рубль, і гривна вже декілька років майже не коливались.
І одночасно з цим, «Борисфен» ще трішки менше, ніж на сто мільйонів гривень, попрацював з російським МЧС та цивільними й приватними структурами Росії. Усі зацікавлені можуть подивитись на інші тендери фірми за цим лінком, поки в РФ ще не закрили остаточно свої закупівлі. І попри те, що це цивільна авіація, експортувати деталей для усіх цих ремонтів не можна ще з 2014-го року, адже це товари «подвійного призначення», які можна використати і для цивільної, і для військової техніки.
Деталі для війни
Друга важлива фірма Богуслаєва – це ООО «ВКМС», “Вертолетные комплексы и многофункциональные системы”, в якій 60 відсотків в «Лосиного острова» і ще 20 особисто в Петра Кононенка. В них, за даними російських тендерів, лише один клієнт – “218 авиационный ремонтный завод”. Це завод саме з системи російського ВПК, він ремонтує двигуни, що стоять зараз на військовій авіатехніці – літаках СУ та МіГах, та усій сім’ї КА, в тому числі Ка-52 «Алігатор».
І цьому заводу ООО “Вертолетные комплексы и многофункциональные системы” вже з 2014-го року «відвантажили» різних деталей на 362 мільйони рублів / 133 мільйони гривень. Це не роботи, а саме масштабні постачання запчастин до двигунів, в тому числі – до ТВ-117, який виробляють на «Мотор Січі».
Гвинтокрили для ФСБ
І третя фірма – це ООО «ВК-МС», але вже «Владимир Климов – Мотор Сич». Це теж ремонти різного рівня, наприклад – «Капитальный ремонт ВСУ АИ-9В с обязательной заменой комплектующих, не обеспечивающих межремонтный ресурс и межремонтный срок службы двигателя». АИ-9В – це допоміжний двигун в гвинтокрилі.
Серед силовиків основними клієнтами є знову ж таки Росгвардія і ФСБ
Загалом, на тендерах «ВК-МС» отримав 24,4 від «силового сегменту» і 117,9 мільонів гривень від МЧС та авіації видобувних компаній.
Отже, сумуючи з попередніми фірмами, в нас виходить загальний дохід орієнтовно на 402 мільйони гривень за роки війни, з 2014го.
І як ви розумієте, усі ці ремонти навряд чи відбувались без деталей, вироблених на «Мотор Січі», ввезених через посередників.
Ми показали саме те, що можна знайти у відкритих даних російських закупівель. Як проходить продаж готових двигунів «під ключ», про які Богуслаєв домовлявся з росіянами на оприлюдненій СБУ прослушці – то вже хай встановлює слідство. Ми можемо лише сподіватись, що нарешті війна змусить їх не дивитись на бізнес з росіянами, як на щось природнє.
Сергій Сидоров, опубліковано у виданні ЗАПОРІЗЬКИЙ ЦЕНТР РОЗСЛІДУВАНЬ
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Распечатать