ВАКС відмовився зняти арешт із майна у справі про хабар Гройсману
Про це редакції 368.media стало відомо із матеріалів кримінальної справи № 52020000000000653 за ч.4 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК.
За версією слідства, у грудні 2017 року прем’єр-міністр Володимир Гройсман отримав від нардепа Максима Микитася хабар у вигляді майнових прав на нерухомість у житловому комплексі «Аристократ». Майнові права на нерухомість було оформлено на особистість-посередника.
15 грудня 2020 року вказану нерухомість постановою детективу НАБУ визнано речовим доказом.
Ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 24 грудня 2020 року на вказане майно накладено арешт шляхом заборони його відчуження, користування та розпорядження. Також, згідно з рішенням суду, арештоване майно передали до управління АРМА. У жовтні цього року АКС відмовив у задоволенні клопотання адвоката про скасування арешту на групу нежитлових приміщень, а також паркомісця.
Нагадаємо, кримінальну справу №52020000000000653 порушили 20 жовтня 2020 року за фактом розкрадання майна Національної гвардії України.
Згідно з матеріалами справи екс-командувач Національної гвардії України Юрій Аллеров та генеральний директор ТОВ «Укрбуд Девелопмент» Максим Микитась, а також група їх спільників шляхом укладання угод заволоділи на користь ТОВ «Укрбуд Девелопмент» державним майном вартістю 81,63 млн гривень.
Як встановило слідство, у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України, яке надалі реорганізовано у ГУ Нацгвардії України та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали побудувати житлові комплекси. В обмін на земельну ділянку площею близько гектара в центрі Києва Нацгвардія мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.
Однак згодом, у 2016-2017 роках, сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від цих квартир та паркомістей на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та сама компанія-забудовники і зводила.
Власне збитки у розмірі 81,63 млн гривень полягають у різниці між ринковою вартістю частки Нацгвардії у ЖКК «Аристократ» та ринковою вартістю квартир, фактично достроково отриманих за актами-прийомом передачі в житлових комплексах «Оберіг» та «Каз».
Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із грудня 2017 року. 4 травня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру у скоєнні злочинів екс-командувачу Національної гвардії, колишньому народному депутату Максиму Микитасю та низці посадових осіб компанії-забудовниці, які є підозрюваними у заволодінні майном Національної гвардії64.
Крім того, під час досудового розслідування детективи встановили нові епізоди незаконної діяльності цих осіб.
Зокрема, отримано докази отримання екс-командувачем Нацгвардії хабара за вчинення дій на користь компанії-забудовниці. Йдеться про 125 тис. доларів готівки, які він надалі розподілив між собою та заступником начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Распечатать