У Раді ухвалили законопроєкт щодо бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову

У Раді ухвалили законопроєкт щодо бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову
У Раді ухвалили законопроєкт щодо бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову
Депутати Верховної Ради України ухвалили проєкт закону щодо порядку бронювання військовозобов’язаних. Зокрема тих, котрі не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

На сесії 4 листопада за проголосували 290 парламентарів. Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

"Нарешті ухвалено в цілому довгоочікуваний закон №7687 щодо порядку бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. За – 290", – написав він.

Так, парламент визначив умови, за яких військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, на підприємствах, в установах та організаціях, підлягають бронюванню. Железняк наголосив, що під час ухвалення проєкту закону депутати врахували дві ключові новації, які просив бізнес для організації прозорої процедури бронювання. Йдеться про:

– надання повноважень уряду на розробку нового порядку бронювання. Він має включати критерії віднесення підприємств до критичних;

– дозвіл проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.

Згідно із ухваленим законопроєктом, в Україні бронюванню підлягають військовозобов’язані:

– в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів в особливий період;

– на підприємствах, в установах і організаціях, яким доведено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання доведених мобілізаційних завдань (замовлень);

– на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб Збройних сил України, інших військових формувань в особливий період, у разі, коли це необхідно для виконання зазначених заходів;

– на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Документ передбачає, що віднесення суб’єктів господарювання до таких підприємств, установ і організацій здійснюється за критеріями та у порядку, встановленими Кабміном.

Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві. Водночас уряд може бронювати спеціалістів із підприємств, які не будуть підлягати мобілізації.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області