На Херсонщині затримали десятки колаборантів: що загрожує зрадникам України

На Херсонщині затримали десятки колаборантів: що загрожує зрадникам України
На Херсонщині затримали десятки колаборантів: що загрожує зрадникам України
На деокупованих територіях Херсонської області вже затримали 41 особу, яка, ймовірно, співпрацювала з російськими загарбниками. Правоохоронці продовжують виявляти там колаборантів і диверсантів.

Про це розповів заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін під час національного телемарафону. Зауважимо, що в Україні ще навесні посилили кримінальну відповідальність за колабораціонізм.

За словами представника МВС, зараз правоохоронці зайняті пошуком в регіоні диверсантів та колаборантів, причетних до співпраці з окупантами та до знущань із місцевих жителів.

"Станом на сьогодні на деокупованій Херсонщині затримали 41 особу, яка може бути причетною до співпраці з ворогом. Робота щодо таких осіб триває", – заявив Єнін.

Нагадаємо: закон "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність та особливостей застосування запобіжних заходів за вчинення злочинів проти основ національної та громадської безпеки" парламент ухвалив 24 березня 2022 року. Однак 6 квітня президент повернув документ до Верховної Ради зі своїми пропозиціями.

На засіданні 14 квітня ВРУ ухвалила з пропозиціями гаранта закон про посилення відповідальності для колаборантів. За відповідний документ проголосували 357 народних депутатів. Так, Кримінальний кодекс України було доповнено статтею 111-2 "Пособництво державі-агресору".

"Умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинені громадянином України, іноземцем чи особою без громадянства, за винятком громадян держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації чи підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора; добровільного збору, підготовки та/або передачі матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, її збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора караються позбавленням волі на строк від 10 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років і з конфіскацією майна або без такої", – йдеться в документі.

Закон набрав чинності від дня, наступного за днем його опублікування.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області

Читайте більше новин по темі:


Распечатать