Пашинян на саміті ОДКБ відмовився підписати проєкт декларації колективної безпеки: що означає демарш
Також підпису вірменського прем’єра немає і на документі про спільні заходи щодо надання допомоги Вірменії.
Згідно з заявою Пашиняна, якщо члени ОДКБ не вимагатимуть від Азербайджану виведення військ з частини Нагірного Карабаху, це "може означати відмову ОДКБ від союзницьких зобов’язань". Про позицію прем’єр-міністра Вірменії повідомила прес- служба вірменського уряду.
Під час саміту ОДКБ 23 листопада Пашинян закликав організацію дати політичну оцінку "агресивним діям" Азербайджану проти Вірменії.
За його словами, союзники з ОДКБ мають домагатися від Азербайдажана виведення військ із зайнятої ними частини Нагірного Карабаху, інакше це "може означати відмову ОДКБ від союзницьких зобов’язань".
Влада Вірменії стверджує, що внаслідок збройних сутичок у вересні на кордоні з Азербайджаном азербайджанські військові зайняли частину вірменської суверенної території. У Баку ці звинувачення відкидають, посилаючись на те, що кордони між Вірменією та Азербайджаном досі не демарковані.
Єреван наполягає, щоб ОДКБ провела політико-дипломатичну роботу з Азербайджаном для того, щоб він вивів війська з частини Нагірного Карабаху, яку Вірменія вважає своєю.
Тим часом, як пише "Бабель" , на саміті самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у своєму виступі на саміті ОДКБ, що майбутнє організації "залежить від кінця війни в Україні".
"Якщо [Росія] переможе, ОДКБ житиме. Якщо не переможе, ОДКБ існувати не буде. Відчуваю, що ми дійшли єдиної думки, що якщо, не дай боже, звалиться Росія, то наше місце буде під цими уламками", — зазначив. поплічник президента РФ Володимира Путіна-.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать