Росія хоче надати "фейкам вигляду фактів" - Кислиця на Раді безпеки ООН
Про це повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради безпеки ООН.
Відповідаючи на звинувачення російської делегації в нібито попаданні західної зброї з України до третіх країн, Кислиця зазначив, що Москва, щоб здаватися переконливою, завертає брехню "у численні терміни та назви, технічні характеристики та цифри. Все це має надати фейкам вигляду фактів".
Він нагадав, що Росія ще на початку вересня вже озвучувала в Раді безпеки ООН такі звинувачення.
Але після цього ЗСУ розпочали операцію зі звільнення сходу та півдня країни.
"Це є найпотужнішим і переконливим доказом того, що вся зброя, якою володіє Україна, служить своєму прямому призначенню - допомагати українським воїнам звільняти наш народ і наші території", - наголосив Кислиця.
Він розповів, що в Україні для запобігання незаконному використанню зброї функціонує багаторівнева система контролю.
Контроль за обігом та використанням стрілецької зброї та легких озброєнь здійснюється на міжвідомчому рівні за участю МВС, СБУ, Державної прикордонної служби та інших держструктур.
Державна служба експортного контролю України та Міжвідомча комісія з питань військово-технічного співробітництва та експортного контролю відповідають за реалізацію відповідної державної політики щодо товарів військового та подвійного призначення.
За словами постпреда, в Україні діє трирівнева система контролю та нагляду за озброєннями, які постачають іноземні партнери. Парламентський контроль забезпечується тимчасовою спеціальною комісією. Президент реалізує свої повноваження через РНБО.
На урядовому рівні Міноборони та ЗСУ спільно з іноземними партнерами здійснюють безпосередній контроль та моніторинг постачання озброєнь в Україну, а також рухи міжнародної технічної допомоги.
Кислиця зазначив, що натомість серйозної уваги з боку Ради Безпеки ООН та відповідних міжнародних механізмів заслуговує діяльність на окупованих територіях України та в інших країнах світу російської приватної військової компанії "група Вагнера".
За його словами, після поразки Росії та завершення війни має відбутися її демілітаризація та денуклеаризація.
"Це дозволить запобігти загрозі повторення агресії та закладе міцний фундамент як для перетворення Росії на миролюбну державу, так і для забезпечення сталого миру та безпеки", - зазначив Кислиця.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать