Україна потребує авіації для контрнаступу: чи є шанси отримати F-16 від партнерів?
Нещодавно з"явилася інформація, що США збираються списати 47 винищувачів F-16 серій C і D, а також 48 винищувачів F-15. За оцінками спеціалістів, подібна кількість F-16 дозволила б українській стороні укомплектувати чотири ескадрильї.
Варто зазначити, що F-16 стоїть на озброєнні в 25 країнах.
Утім країни Заходу на поспішають надавати Україні військові літаки в найближчій перспективі. На це існує щонайменше дві основні проблеми.
По-перше, необхідна логістика постачання. Адже мовиться не про просте перекидання техніки, а створення відповідних ремонтних баз на території, наприклад, Польщі або інших країн, враховуючи можливості російської федерації щодо нанесення ракетних ударів.
По-друге, підготовка українських пілотів на американських винищувачах займає певний час. Для навчання на цих машинах потрібні шість місяців.
Тобто існує наразі комплекс проблем, які слід поступово вирішувати і не варто шукати "зраду.
Так, наприклад, у липні у ЗМІ з"явилася інформація, що Палата представників Конгресу США схвалила фінансування підготовку українських пілотів на американських винищувачах, виділивши на це 100 млн доларів.
Водночас зазначу, що замість американських F-15, F-16, найімовірніше, західні країни-партнери нададуть Україні МіГ-29 і запчастини для їх ремонту. Наразі декілька країн розглядають таку можливість.
Радянські літаки хоч і дещо вже застарілі, але добре відомі українським військовим льотчикам, тому не потребують навчання ні льотного, ні ремонтно-технічного персоналу.
Наразі Росія має значну перевагу в авіації. Мовиться про перевагу не лише кількісну, але й якісну. Українські МіГ-29 - фронтові винищувачі, легші за багатоцільові Су-27. У них менше вузлів підвіски ракет, простіша авіоніка й система управління вогнем. Крім того, Росія використовує у конфлікті з Україною винищувачі Су-35 та Су-30СМ. Це - новіші версії Су-27, що мають значно кращі характеристики.
За словами спікера командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, Україні безумовно потрібні літаки. Без технологічних літаків, які сьогодні є в країнах НАТО, особливого широкого спектру озброєнь, які мають такі літаки, як F-15, F-16, буде дуже важко.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать