Росіяни завезли до Криму партію дронів Mohajer-6: як вони озброєні і чим небезпечні
Російські війська розмістили в Криму партію іранських безпілотників Mohajer-6 та навчають операторів для керування ними. Про це у Facebook повідомив військовий аналітик із групи "Інформаційний опір" Костянтин Машовець.
За його інформацією, влітку Кремль запросив у Ірану партію Mohajer-6, і з кінця серпня до Росії доставили від 10 до 15 таких апаратів. Нещодавно дрони перекинули до Криму літаками І-76МД, а зараз фіксуються польоти над півостровом. Передбачається, що російські оператори тренуються і незабаром зможуть застосувати безпілотники на полі бою разом із дронами-камікадзе Shahed (Герань-2).
Бойовий дрон Mohajer-6 з Ірану: що відомо
Mohajer-6 вважається багатофункціональним БПЛА, призначеним як для завдання ударів, так і для ведення розвідки. Іран запустив серійне виробництво таких апаратів у лютому 2018 року, а сьогодні на озброєнні іранської армії перебувають від 60 до 75 одиниць. Дрон оснащується багатоспектральним обладнанням для зйомки та може нести до 4-х керованих авіаційних бомб чи ракет.
Злітна маса Mohajer-6 становить близько 600 кг, з них на корисне навантаження припадає, за одними даними, 100 кг, а за іншими - 70 кг або менше. Розмах крил апарата становить приблизно 10 м, а довжина — 6 м. Як зазначає Костянтин Машовець, через досить великі розміри станції радіолокацій і радари зможуть легко виявити їх у небі.
Дані про дальність дії Mohajer-6 також розходяться, деякі джерела називають 200 км, тоді як інші – 500 км. Схожа ситуація з тривалістю польоту: виробник заявив 12 год, експерти скорочують її до 6-8 год.
Mohajer-6 вже застосовувався ЗС РФ в Україні
Оглядач додав, що російська армія вже використовувала такі безпілотники на території України. 23 вересня 2022 року зенітний підрозділ повітряного командування "Південь" вперше збив Mohajer-6 біля узбережжя Чорного моря неподалік Одеси. На початку жовтня ЗМІ оприлюднили фото збитого БПЛА, де аналітики помітили іранські керовані авіабомби типу Ghaem-5, ймовірно, підготовлені для скидання на українське місто.
"Це якийсь перський аналог "Байрактара", здатний ефективно діяти лише в умовах слабкої, чи не боєготової системи протиповітряної оборони, - про що, росіяни сьогодні можуть лише мріяти, проте вперто тренують свій персонал до їхнього бойового застосування в Криму і навіть час від часу намагаються посилати цих "мохерів" у бойові рейди. Тому сьогодні існує досить висока ймовірність того, що ми ще неодноразово побачимо цих "мохерів" у своєму повітряному просторі", - підсумував експерт.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать