Українцям доведеться змінювати професію: чого чекати від ринку праці в 2023 році
Як повідомляє UBR, зростання кількості пропозицій для співробітників без досвіду роботи виділяли як одну з нових тенденцій ринку праці в EBA і grc.ua. Працевлаштовуючи та навчаючи новачків замість найму досвідчених фахівців, компанії також можуть заощадити, зазначається у дослідженні.
Через відплив кадрів одним з основних трендів сьогоднішнього ринку праці в Україні стало освоєння співробітниками нових спеціальностей, вважає директор управління персоналом "Дарниці" Олена Соколова. За її словами, компанії зацікавлені у наданні співробітникам можливостей для перекваліфікації, крос-функціональних переходів та перепідготовки. Так, співробітників "Дарниці", які не змогли продовжити виконувати колишні функції, компанія задіяла у роботі свого всеукраїнського кол-центру.
Необхідність освоєння працівниками нових навичок продиктована і реаліями воєнного часу. Так, у "ІТ-Інтеграторі" у 2022 році відкривали нові напрямки діяльності у сфері оборонного замовлення. Для цього компанія набирала нові команди та здійснювала їх адаптацію до виконання поставлених завдань.
Для успішного працевлаштування претендентам необхідно освоювати нові вміння й у 2023 році, вважає керівник напряму рекрутингу та Executive search порталу grc.ua Наталія Слинько. У разі ухвалення рішення про перекваліфікацію експерт рекомендує звертати увагу на сфери діяльності з великою кількістю вакансій – як правило, каже Слинько, це рітейл та продаж.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області