Лють і треш на Липках: Жила зберіг контроль над столичним ТЮГом
В цьому йому допомогли брудні інтриги та директор Департаменту культури київської міськдержадміністрації (КМДА) Сергій Анжияк (на колажі внизу ліворуч), який призначив тво директорки ТЮГу Марію Кривенко (на колажі внизу праворуч), в якої. ймовірно, немає ані художньої, ані просто вищої освіти. Директор Департаменту культури не хоче проводити конкурс на призначення нового директора ТЮГу та інших театрів, маніпулятивно прикриваючись нормами положення воєнного стану, хоча до закладів культури ці норми не мають жодного стосунку.
31 січня в ТЮГу на Липках відбувся черговий збір колективу театру, на якому директор Департаменту культури КМДА Сергія Анжияк повідомив, що тво директора ТЮГу призначено Марію Кривенко. Це та сама Марія Кривенко, яка, за словами акторів, минулого року керувала театром під час незрозумілих закордонних гастролей тодішнього керівника ТЮГу В’ячеслава Жили.
Раздрай в колективі ТЮГу, спричинений свавільною кадровою політикою В’ячеслава Жили під патронатом директора Департаменту культури КМДА Сергія Анжияка, призвів до того, що театр залишається без повноцінного керівника та продовжує скочуватись в хаос.
Чотири дні Максима Михайліченка
27 січня після першої наради в ТЮГу директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк повідомив про наказ, згідно з яким на час військової агресії в.о. директора-художнього керівника театру призначено Максима Михайліченка, яки працює тут режисером понад 20 років. Мовляв, Михайліченко є єдиним заступником директора театру, бо всі інші заступники пішли перед звільненням В’ячеслава Жили, яке відбулося 25 січня.
Але на цій же нараді з’ясувалось, що Михайліченко не є заступником директору, а режисером, тому в наказі про його призначення зроблено помилку. Причина технічної помилки, мовляв, в тому, що Максим Михайліченко є заслуженим діячем мистецтв України, що скорочено пишеться “з.д.”, тому Департамент культури наплутав.
KВ має зазначити, що Департамент культури, який не знає сталих культурно-мистецьких абревіатур, геть не відповідає фаховим вимогам. Тим більш це стосується Сергія Анжияка, який перед призначенням на посаду директора багато років працював першим заступником директора Департаменту культури КМДА, а навесні минулого року в якості “експерта при Офісі Президента” та на підставі “листа про відрядження” де-факто керував Департаментом і відповідав за евакуацію витворів мистецтва позаправовими методами.
Доводячи власну профнепридатність, Сергія Анжияк заявив на нараді 27 січня, що “його підставили” та пообіцяв повернутись ще раз до питання призначення керівника ТЮГу.
Водночас від нібито імені колективу театру на ім’я Київського міського голови, начальника КМВА та всіх депутатів Київради було направлено пасквільного листа, в якому Максима Михайличенко звинувачено в наступному:
що він поширює російські наративи, стверджуючи, що війна почалася через утиски російськомовних;
після початку повномасштабного вторгнення прагнув привезти до України російську артистку Аллу Пугачову;
є представником старої команди, яка в брутальній формі погрожувала членам колективу, які не стали на бік колишнього керівника [Віктора Гирича] після призначення [восени 2021 року] нового [В’ячеслава Жили].
“... зараз ці люди відкрито хизуються у соціальних мережах, що використали мера міста Віталія Кличка, щоб повернутись… Цей прикрий випадок кидає тінь на мера Кличка. Ми вимагаємо негайно скасувати рішення про призначення Максима Михайліченка виконувачем обов’язків директора-художнього керівника КЗКТВЗК КАТЮГ. Ми впевнені, що є багато достойних, незаплямованих особистостей на цю посаду”, – сказано в листі за підписом актора ТЮГу Ігоря Іванова.
На запитання KВ, чи є він підписантом цього листа, Ігор Іванов сказав, що він є “контактною особою”.
Втім, за інформацією KВ, реальним автором цього листа є В’ячеслав Жила.
Максим Михайліченко в спілкуванні з KВ сказав, що не боровся на владу і посаду, а після призначення В’ячеслава Жили не був на будь-якому боці конфлікту, займаючись виключно творчістю. Більш за те, Михайліченко цілком та повністю згоден з висловлюванням В’ячеслава Жили, що в театрі необхідно створювати дитячий Храм душі.
“Але до того треба у собі самому створити Храм душі”, – зазначив режисер.
Він наголосив, що був і залишається патріотом України та ніколи не робив ніяких проросійських висловлювань. “Під час війни такі звинувачення поза межами… Та нехай це залишиться на совісті того, хто це [пасквіль] зробив”, – резюмував Максим Михайліченко.
Ймовірно, через небажання далі бруднитись в інтригах Жили, Михайліченко навіть не прийшов на збори колективу 31 січня.
Призначення креатури Жили
Невідомо, як склалася б дискусія, якби Максим Михайліченко все ж таки прийшов на ці збори. Бо, за свідченням статті на “УП.Життя”, на зборах актор Олександр Зінєвіч заявив, що Михайліченко обіцяв йому “набити морду” за висловлювання якоїсь інакшої думки. Також в статті сказано, що (невідомо від кого) “лунала пропозиція – всьому театру піти на простій, заради того, щоб не працювати "у тоталітарному режимі" під керівництвом Михайліченка”.
Сергій Анжияк запропонував призначити тво директорки театру Марію Кривенко, яка, за його словами, справді обіймає посаду заступника директора. Яким чином звільнена Кривенко поновилась на посаді за відсутності директора – залишилось загадкою. Може статися, що документи про звільнення та відновлення були виправлені заднім числом.
Як пише “УП.Життя”, більшість підтримала кандидатуру Кривенко.
"Вона буде тимчасово виконуючою обов’язки директора до призначення керівника театру на період воєнного стану. Пошуки нового керівника будуть пришвидшені. Це має бути людина, яка має досвід та ім’я, щонайменше", – підкреслив директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк.
А новопризначена тво директорки ТЮГу Марія Кривенко пообіцяла зробити все для потужної роботи театру та правильного розвитку творчого процесу.
Про освіту та фахові навички Марії Кривенко достеменно нічого невідомо. За попередніми даними джерел KВ в ТЮГу, вона не має творчої спеціальності або будь-якої вищої освіти. Якщо це правда, то незрозуміло, як Кривенко буде виконувати свої функції, бо керівник театру повинен поєднувати функції адміністративного управління та функцію художнього керівника
Варто нагадати, що це та сама Марія Кривенко, яка, за свідченнями акторів ТЮГу, була призначена В’ячеславом Жилою його заступницею наприкінці минулого року.
“Під час війни Театр кинутий напризволяще, створена атмосфера страху. На час фізичної відсутності директора в Україні, керування театром здійснюється його заступницею Кривенко М.Є., яка була призначена напередодні та яка продовжує його карну політику відносно творчого, мистецького та технічного персоналу театру. Акторів не випускають грати у виставах і репетиціях, слідкують за кожним кроком, примушують писати доповідні записки під загрозою звільнення. Кілька днів тому звільнили провідного художника, всі в очікуванні того, хто буде наступний”, – сказано в листі творчого колективу ТЮГу начальнику Київської міської військової адміністрації (КМВА) Сергію Попку та голові КМДА Віталію Кличку.
Тобто, можна зробити припущення, що В’ячеслав Жила, використовуючи дружні стосунки з Сергієм Анжияком та тиск на акторів, фактично зберіг вплик на ТЮГ. Що, ймовірно, дозволить йому надалі використовувати потужності театру для власних проєктів.
ДепКульт ігнорує проведення конкурсів
Департамент культури КМДА займає, м’яко кажучи, апатичну позицію в питання проведення конкурсів на керівників закладів культури. Посилаючись на норми закону “Про правовий режим воєнного стану”, Сергій Анжияк та його підлеглі стверджують, що зараз не можна проводити конкурси.
Але це зовсім не так.
Наприклад, наприкінці грудня минулого року Львівська обласна рада оголосила переможців конкурсів на заміщення посад директорів чотирьох комунальних закладів: Львівського історичного музею, Львівського музею історії релігії, Історико-краєзнавчого музею та Державного меморіального музею Михайла Грушевського.
"Закон про [правовий] режим воєнного стану говорить нам, що конкурси на призначення керівників можуть не проводитися. Але у переліку тих інституцій, де конкурси можуть не проводитися, немає установ культури, є підприємства… ТЮГ є закладом культури – це інша юридично-правова форма. Так, уповноважений орган може призначити в.о, а може провести конкурс", – розповіла на YouTube-каналі “Театральна риболовля” Ірина Подоляк, народна депутатка VIII скликання Верховної Ради (фракція “Об’єднання “Самопоміч”, 116 округ, Львів), яка була першою заступницею голови комітету з питань культури і духовності.
Зазначимо, що Київський академічний театр юного глядача на Липках дійсно є “театрально-видовищним закладом культури”. Так само “театрально-видовищним закладом культури” є Київський академічний театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра.
Тобто ніхто не заважає Департаменту культури КМДА провести конкурси та призначити у нормальний засіб нових керівників цих театрів.
Бо відбуваються дивні, якщо не сказати ганебні речі. Так, в січні ц.р. директоркою Театру на Лівому березі Департамент культури КМДА нібито призначив акторку Олесю Жураківську. Проту, керівницею цього театру у відкритих реєстрах досі є Анна Атвіновська – 24-річна секретарка екскерівника театру Станіслава Жиркова, через яку він, схоже, продовжує використовувати потужності та ім’я театру заради сумнівних заробітків за кордоном.
Це може свідчити виключно про те, що наказ про призначення Олесі Жураківської в.о. директорки Театру на Лівому березі досі не зареєстровано у відповідних органах Мінюсту, тобто – Департамент культури КМДА тримає наказ “під сукном”, дозволяючи Жиркову добре почуватися.
Жодні балачки про бюрократичні процедури не мають нікого вводити в оману. Бо Марія Кривенко, призначена тво директоркою ТЮГу на Липках лише 31 січня, вже є в реєстрах, як уповноважена особа цього театру. Тобто, кандидатии, які подобаються керівництву Департаменту культури КМДА та недоброчесним керівникам театрів, миттєво отримують посади, а інших Сергій Анжияк та його підлеглі тихо ігнорують.
Наостанок варто нагадати про дивну сторінку в біографії В’ячеслава Жили. В 2021 році ICTV випустив сюжет, в якому розповідається, що 27 листопаду 2006 року вироком Деснянського райсуду Києва В’ячеслав Жила був засуджений на п’ять років позбавлення волі за привласнення владних повноважень, шахрайство, підробку документів та викрадення людини. Строк він відбув умовно, тому протягом кількох років не мав права перетинати державний кордон України.
Чи була згодом знята ця судимість – невідомо, бо всі причетні відмовчуються.
Також нагадаємо, що Департамент культури КМДА геть загруз в корупційних скандалах з X-Park і не тільки, хоча чиновники й роблять вигляд нібито вони нічого не розуміють. Ці скандали в листопаді минулого року призвели до відсторонення заступника голови КМДА Валентина Мондриївського від багаторічного кураторства культурного життя в столиці та призначення на цей напрямок заступниці голови КМДА Ганни Старостенко.
Проте, за інформацією КВ, Ганна Старостенко не дуже справляється з наведенням ладу в Департаменті культури, за що регулярно отримує прочухани від Віталія Кличка.
ЗМІ: Викрито головного адміна скандального телеграм-каналу «Джокер», який пов’язують із Корбаном
Читайте більше новин по темі:
Распечатать