Рєзніков пояснив, що потрібно для перемоги над армією РФ у небі
Про це під час зустрічі з українськими розробниками та виробниками БПЛА заявив міністр оборони Олексій Резніков. Він наголосив, що за 8 місяців повномасштабної війни до експлуатації допущено більше безпілотників, ніж за попередні 5 років – і цей показник, пообіцяв голова МОУ, лише зростатиме.
Так, напередодні Резніков провів зустріч із більш ніж сотнею українських розробників та виробників БПЛА, на зустріч також запросили представника Генерального штабу Збройних сил та міністрів цифрової трансформації та стратегічних галузей промисловості.
"З метою закриття потреб та запитів української армії в умовах повномасштабного вторгнення російського агресора, оборонне відомство ставить перед собою мету розвитку ринку дронів широкого спектру застосування", - пояснили мету зустрічі в Міноборони.
Так, під час заходу Рєзніков наголосив, що вважає вкрай важливим підтримку розробки та виробництва в Україні власних дронів широкого спектру застосування – повітря-земля-вода.
"Це і про коригування артилерії, і про завдання поразки ворогові (ударні дрони), і про доставку БК, евакуацію поранених і т.д. В даний час потреби Сил оборони України вимірюються сотнями тисяч БПЛА різних модифікацій. зокрема, за 8 місяців повномасштабної війни до експлуатації допущено більше БПЛА, аніж за останні 5 років”, – розповів міністр оборони.
Він назвав розвиток та підтримку українського ринку БПЛА одним із пріоритетів.
"Повторю, незалежність ВПК - це один із чинників обороноздатності країни. І зараз одним із ключових напрямів Міноборони є розвиток та підтримка українського ринку БПЛА", - сказав Резніков.
Судячи з заяв чиновників у ході зустрічі, держава вже почала вживати певних заходів, які мають стимулювати розвиток галузі. Зокрема, за словами міністра зі стратегічних галузей промисловості Павла Рябікіна, у нашій державі діють програми лізингу обладнання для виробників БПЛА від Мінстратегпрому. Над залученням додаткового фінансування в галузь виробництва дронів працює нині і Мінцифри.
Супровід перевірки заявлених виробниками ТТХ здійснює Генеральний штаб ЗСУ.
Водночас, чиновники на зустрічі наголосили, що продовжується робота над спрощенням законодавчої бази, що дозволило б стимулювати виробництво БПЛА.
"Вже розроблено два проекти змін до законів та п’ять змін до постанов КМУ", - наголошується в повідомленні Міноборони.
Також у МОУ повідомили, що прямо під час зустрічі Резніков "вручив низці виробників свідоцтва про реєстрацію штатно-табельного предмета, що означає допуск до експлуатації військовими".
ЗМІ: Викрито головного адміна скандального телеграм-каналу «Джокер», який пов’язують із Корбаном
Читайте більше новин по темі:
Распечатать